W środę 11 czerwca w Ośrodku Kultury w Brzeszczach miała miejsce wyjątkowa uroczystość – jubileuszowa gala z okazji 20-lecia
Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jawiszowicach Fundacji im. Brata Alberta.
Wśród zaproszonych gości, świętujących jubileusz WTZ, był także Burmistrz Radosław Szot, który na ręce kierownictwa placówki złożył serdeczne życzenia i gratulacje dla pracowników i podopiecznych Warsztatów.
Jubiluszowe spotkanie zorganizowane przez prowadzącą jawiszowicki oddział WTZ Fundację im. Brata Alberta było okazją do podsumowań, podziękowań oraz gratulacji. Wśród zaproszonych gości byli samorządowcy z terenu powiatu oświęcimskiego, przedstawiciele instytucji i organizacji współpracujących z WTZ w ramach realizowanych programów.
Gminę Brzeszcze reprezentował Burmistrz Radosław Szot, który w liście gratulacyjnym zapewnił: „Z wielkim uznaniem myślę o Państwa działalności – odpowiedzialnej i wytrwałej pracy na rzecz pełnego i skutecznego włączenia osób z niepełnosprawnościami w życie lokalnej społeczności. Widząc efekty działań wiem, że to nie tylko służbowe obowiązki, lecz misja i osobiste zaangażowanie w walkę o przełamywanie stereotypów i podmiotowe traktowanie człowieka. Państwa aktywność, inicjatywy i codzienne wsparcie to dla Uczestników WTZ gwarancja godnego życia.”
Uczestnikom Warsztatów życzymy wytrwałości, sił i zdrowia.
Niech nie słabnie Wasze zaangażowanie i pasja, a ciekawość świata i „apetyt na życie” będą siłą napędową codziennych działań!
zdj.: Ośrodek Kultury w Brzeszczach
Warsztat Terapii Zajęciowej w Jawiszowicach został otwarty w grudniu 2005 roku. Mieści się w budynku należącym do parafii p.w. Św. Marcina w Jawiszowicach. Powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie społeczności Brzeszcz i Jawiszowic na stworzenie miejsca spotkań i pracy dla dorosłych osób niepełnosprawnych.
Do Warsztatów Terapii Zajęciowej uczęszcza około 20 osób niepełnosprawnych z Brzeszcz, Jawiszowic, Grojca i Harmęż. Poprzez pracę i zajęciach w tematycznych pracowniach (np. gospodarstwa domowego, ogrodniczą, rękodzieła, rzemiosł), uczestnicy nabywają umiejętności przydatnych w życiu i w późniejszej pracy zawodowej. Dzięki terapii poprawia się poziom adaptacji do życia w środowisku społecznym – komunikacja, umiejętność dokonywania wyborów, kondycja psychiczna.
Do WTZ dowożeni są busem, który wykorzystywany jest na użytek WTZ także podczas wycieczek oraz wyjazdów rekreacyjnych, edukacyjnych i rehabilitacyjnych.
Źródło: brzeszcze.pl