Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Andrychowie, w powiecie wadowickim, zatrzymali 49-latka, u którego znaleziono znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna ukrywał w swoim mieszkaniu amfetaminę i marihuanę.

Kilka dni temu, policjanci z Rewiru Dzielnicowych andrychowskiego komisariatu ustalili, że jeden z mieszkańców Andrychowa może być w posiadaniu zabronionych substancji. Typowany mężczyzna, został wylegitymowany przez mundurowych na jednej z andrychowskich ulic. Podczas kontroli osobistej, policjanci znaleźli u niego w kieszeni spodni amfetaminę. W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze pionu kryminalnego, podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego mężczyzny, ujawnili ponad 112 gramów amfetaminy oraz marihuanę. Łącznie zabezpieczyli ponad 118 gramów narkotyków o czarnorynkowej wartości około 3580 złotych.

49-letni andrychowianin usłyszał zarzut posiadania narkotyków oraz zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, do których się przyznał. 11 maja br. prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za popełnione przestępstwa, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.  

-Przekazuje Oficer Prasowy KPP Wadowice asp. Agnieszka Petek