Kampania wyborcza przed wyborami do parlamentu oficjalnie ruszyła. Komitety wyborcze składają wnioski o rejestrację, pojawiają się pierwsze banery i spoty reklamowy. Rząd wymyślił jednak lepszy sposób na reklamę partii rządzącej- darmowe pikniki dla gawiedzi.

Niektóre z tych imprez kosztują po kilkadziesiąt tysięcy złotych i więcej. Jak podały FAKTY TVN24:

“Rzeszów 103 tysiące złotych, Ruda Śląska 113 tysięcy złotych, Kępice 135 tysięcy złotych – tyle kosztowały pikniki promujące Rodzinę 800 plus w tylko tych trzech miastach”

W sobotę (12.08) taki “rodzinny piknik 800+” odbył się na lanckorońskim rynku. 

Wydarzenie rozpoczęło się przemową polityków. Tutaj pojawił się pierwszy zgrzyt- politycy, w tym posłowie Filip Kaczyński, Władysław Kurowski i Marek Polak oraz II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński przemawiali na temat tego, że wspierają rodziny i jakoby dzięki rządowi pikniki są darmowe, a przecież pieniądze wydatkowane na takie imprezy pochodzą z kieszeni wszystkich obywateli, czyli budżetu.

Drugim zgrzytem była wypowiedź wójta Lanckorony Tadeusza Łopaty. Zaczął dobrze, jednak po chwili włodarzowi udzieliła się agresja na osoby, które rozwiesiły na całym rynku plakaty i naklejki z hasłem “Wybierz mądre władze, albo wszyscy skończymy przy łopacie”. To sprowokowało wójta do ataku na opozycję, po chwili wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński przerwał “występ” Tadeusza Łopaty i ewidentnie zrugał go “na stronie”.

To jednak nie wszystko. Najbardziej zdenerwowały wójta odwiedziny opozycji. Rynek lanckoroński odwiedzili bowiem poseł Marek Sowa oraz Radny Powiatowy Sebastian Mlak z działaczami Koalicji Obywatelskiej. Każdy z nich miał na sobie koszulkę z napisem “My te wybory wygramy #SOWATEAM”, rozdawali gazety oraz naklejki.

Wójt Tadeusz Łopata wdał się w głośną dyskusję z posłem Markiem Sową po tym, jak nie podał mu ręki na przywitanie.

Piknik odwiedziło stosunkowo niewiele osób pomimo, że wszystkie atrakcje były darmowe- Dmuchańce, malowanie twarzy, animacje, wata cukrowa, kiełbaski, nóżki z kurczaka oraz napoje.

Zobaczcie na własne oczy co tam się działo