Przejdź do treści

Burmistrz Chełmka podpisał umowę na modernizację energetyczną budynków komunalnych

Modernizacja energetyczna wielorodzinnych budynków komunalnych przy ulicach Krakowskiej 16 i Żeromskiego 1 w Chełmku. Chełmek

03.06.2026 r. burmistrz Andrzej Saternus zawarł umowę z Łukaszem Rundzią, prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą P.H.U. Siódemka spółka z o.o., na wykonanie robót budowlanych związanych z projektem „Modernizacja energetyczna wielorodzinnych budynków komunalnych przy ulicach Krakowskiej 16 i Żeromskiego 1 w Chełmku”.

Gmina Chełmek uzyskała dofinansowanie na realizację przedsięwzięcia w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027, priorytetu 2 – Fundusze europejskie dla środowiska, działania 2.2 Poprawa efektywności energetycznej (dotacja), typ projektu B – głęboka modernizacja energetyczna budynków komunalnych.

Przedmiotem projektu jest kompleksowa termomodernizacja wspomnianych budynków mieszkalnych, co ma na celu obniżenie zapotrzebowania na energię cieplną, redukcję kosztów eksploatacji oraz poprawę jakości infrastruktury mieszkaniowej w gminie.

Zakres i korzyści

W zakres prac wejdą m.in. ocieplenie przegród zewnętrznych, modernizacja instalacji grzewczych i wentylacyjnych oraz wymiana stolarki okiennej, co przyczyni się do poprawy efektywności energetycznej obiektów i komfortu mieszkańców.

Wartość robót budowlanych wynosi 3,2 mln zł brutto.

Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej pokryje 85% kosztów kwalifikowalnych projektu.

Realizacja inwestycji powinna przynieść wymierne oszczędności dla mieszkańców oraz poprawić standard gminnego zasobu mieszkaniowego.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu