Pod koniec kwietnia na komisariat w Wadowicach zgłosił się mieszkaniec powiatu wadowickiego, który poinformował, że skradziono mu około 4 tys. złotych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pokrzywdzony w poprzednim dniu przebywał u swoich znajomych, w jednym z domów w gminie Wadowice, gdzie wspólnie imprezowali. 

Po kilku godzinach zorientował się, że z jego portfela zniknęły pieniądze, a żadna z osób uczestnicząca w spotkaniu nie umiała odpowiedzieć na pytanie, kto mógł dokonać kradzieży. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z wydziału kryminalnego natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali dwóch mężczyzn. U jednego z nich, w kieszeni spodni, ujawnili ponad 3450 złotych. 34-latek został zatrzymany. Kolejnego dnia, śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Po całej sprawie wdzięczny właściciel pieniędzy skierował do policjantów podziękowanie, które jest wyrazem uznania dla ich codziennego trudu. Wdzięczność osób, które doceniają pracę funkcjonariuszy z pewnością motywuje do dalszego działania i daje dużą satysfakcję.