Policjanci na terenie powiatu oświęcimskiego zatrzymali czworo poszukiwanych. Dwoje z nich ściganych było listami gończymi. Zostali osadzeni w zakładach karnych i aresztach śledczych.

W poniedziałek (15.05.2023) tuż po godzinie 12 policyjni poszukiwacze z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji na terenie osiedla Stare Stawy w Oświęcimiu odnaleźli i zatrzymali 29 – letnią mieszkankę Oświęcimia.  Kobieta była poszukiwana listem gończym przez Sąd Rejonowy w Tychach do odbycia kary roku pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem.

Również w poniedziałek tuż przed godziną 18 poszukiwacze z Wydziału Kryminalnego na terenie jednej z posesji w Osieku odnaleźli i zatrzymali 30 – letniego mieszkańca Osieka.  Mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia trzech miesięcy kary pozbawienia wolności za przestępstwo drogowe. W czwartek tuż po godzinie 16 dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji podczas obchodu rejonu służbowego na terenie jednej z posesji w Zaborzu zatrzymali 39 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia 15 dni zastępczej kary aresztu za kradzieże.

Godzinę później na ulicy Tysiąclecia w Oświęcimiu dzielnicowi zatrzymali 56 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich do odbycia miesiąca kary pozbawienia wolności za kradzieże.