Szanowni Mieszkańcy,
Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. W 2026 roku przypada 36. rocznica pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych, które odbyły się 27 maja 1990 roku.
Te wydarzenia stały się podstawą współczesnego samorządu, umożliwiając powstanie silnych, lokalnych wspólnot. Ustawa z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym przekazała mieszkańcom realne uprawnienia i odpowiedzialność za kształtowanie swoich gmin.
Współpraca budująca lokalne społeczności
Przez 36 lat to współpraca mieszkańców, przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych, a także poczucie odpowiedzialności za Chełmek, Bobrek i Gorzów, umacniały i rozwijały nasz samorząd lokalny.
W dniu obchodów składam podziękowania moim poprzednikom na stanowisku Burmistrza Chełmka, wszystkim byłym i obecnym Radnym Rady Miejskiej, pracownikom jednostek i spółek gminnych oraz Urzędu Miejskiego. Dziękuję także całej naszej samorządowej wspólnocie za zaangażowanie na rzecz mieszkańców.
Życzę wielu sukcesów, satysfakcji z pełnionej służby publicznej oraz powodzenia w realizacji kolejnych inicjatyw dla dobra lokalnej społeczności.
Burmistrz Chełmka
Andrzej Saternus
