19 maja w hali MOSiR w Nowym Sączu odbył się wojewódzki finał piłki ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży. Reprezentantki Szkoły Podstawowej w Żegocinie zajęły w nim trzecie miejsce.
W zawodach wzięło udział sześć najlepszych drużyn Małopolski, które awansowały po eliminacjach gminnych, powiatowych i rejonowych. Zespoły najpierw zostały rozlosowane do dwóch trzyzespołowych grup.
Przebieg rywalizacji
Żegocina wygrała swoją grupę, pokonując SP Brzeźna (rejon Nowego Sącza) oraz SP nr 4 z Libiąża (rejon olkuski). W fazie finałowej drużyna nie zdołała pokonać ubiegłorocznego mistrza SP Jabłonka oraz SP 91 Kraków — obie ekipy występują w lidze.
To kolejny sukces piłkarek ręcznych z Żegociny, wyjątkowy także dlatego, że jako jedyne z finałowej szóstki nie trenują na pełnowymiarowej hali. Aby odbyć treningi na dużym boisku, muszą wynajmować obiekty w Laskowej lub Łapanowie.
Skład drużyny: Rita Dziedzic (bramkarka), Aleksandra Mroczek (kapitan), Agata Kozak, Natalia Matras, Emilia Mroczek, Oliwia Pączek, Julia Rosiek, Zuzanna Winnicka, Natalia Zelek. Opiekun: Wiesław Wolak.
Materiał nadesłany.
Źródło: zegocina.pl
