30 dzieci z ogarniętego wojną Izium – miasta partnerskiego naszej gminy, przyjedzie na letni wypoczynek (1-20 sierpnia) do Andrychowa. Inspiratorem wakacyjnego przyjazdu jest Burmistrz Tomasz Żak, który już w maju zaproponował pomoc dla dzieciaków.

– Poinformowało w poniedziałek (17.07) radioandrychow.pl

Dzieci będą miały okazję zwiedzić lokalne atrakcje, odkryć uroki gór Beskidu Małego podczas wycieczek oraz odwiedzić różne ciekawe miejsca w regionie.

Inicjatywę organizuje Komitet Społeczny „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”, który działa przy Urzędzie Miejskim w Andrychowie. Pragniemy przypomnieć, że nadal prowadzimy zbiórkę funduszy na wsparcie Ukraińców przebywających w naszej gminie.

Wpłaty można dokonywać na numer konta: ABS Bank Spółdzielczy 74 8110 1010 3002 0210 5273 0001 Odbiorca: Komitet Społeczny Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Urząd Miejski uprzejmie prosi mieszkańców naszej gminy o wsparcie finansowe oraz o przekazanie słodyczy lub przekąsek dla dzieci, które niedługo przybędą do Andrychowa. Przelewy można kierować na podany numer konta.