GIGA WEEKENDOWE PRZECENY NA STEAM!

Dragon Age: Inkwizycja – Game of the Year Edition – 21,58 zł (z 179,90 zł) – wciągająca gra fabularna, rozgrywająca się w świecie fantasy. Pokieruj inkwizycją, zbierając sojuszników i walczyć z demonami, podczas gdy decyzje podejmowane przez ciebie mają wpływ na losy świata. Zawiera wszystkie dodatki i nagradzane DLC.

EA SPORTS FIFA 23 – 89,97 zł (z 299,90 zł) – najnowsza odsłona popularnej serii gier piłkarskich nowa fifa zawiera udoskonaloną mechanikę rozgrywki, Zarządzanie swoim ulubionym klubem lub reprezentacją, różnorodne tryby, takie jak kariera, turnieje, czy tryb wieloosobowy online. Dzięki licencjom FIFA 23 zapewnia prawdziwe nazwy zespołów, zawodników, stadionów i rozgrywek.
 
Human: Fall Flat – 21,59 zł (z 71,99 zł) – to zabawna gra wieloosobowa, w której kontrolujemy nietypową postać o gumowych rękach, pokonujemy wspólnie fizyczne wyzwania, zagadki i wpadamy w absurdalne sytuacje. Idealna do wspólnego śmiechu i niezwykłych przygód z przyjaciółmi!

Mass Effect Edycja legendarna – 67,47 zł (z 269,90 zł) – to remaster trzech epickich gier RPG science fiction. Odkryj kosmiczną sagę, podejmuj decyzje, rozwijaj postać i walcz o losy galaktyki. Udoskonalona grafika i gameplay sprawiają, że to niezapomniane doświadczenie dla fanów serii i nowych graczy.

Total War: WARHAMMER III – 147,39 zł (z 219,99 zł) – strategiczna gra turowa, która przenosi graczy do fantastycznego świata Warhammera. Dowództwo nad potężnymi armiami, wojny, magia i mityczne stworzenia. Rozwiń imperium, tocz epickie bitwy i zmierz się z przeciwnikami w dynamicznej rozgrywce.

——————————

The Last of Us Part I na PC co dalej?

Niestety, nie udało się. Tak w krótkich słowach można podsumować przeniesienie genialnej gry, dobrego remake’u, który przez wiele lat dostępny był w coraz lepszych wersjach na PlayStation. Jednak nie wszystko stracone. Ostatnie poprawki wskazują na próbę odratowania The Last of Us Part I na PC, co przynosi coraz lepsze rezultaty. Choć można się złościć i krytykować za złe decyzje i brak kontroli jakości, końcowy efekt może jeszcze zaskoczyć. Warto zatem poznać historię Ellie i Joela, nawet jeśli już oglądaliśmy serial na podstawie gry na HBO (serdecznie polecamy!) lub skończyliśmy oryginalną część lata temu. Obecnie TLoU na PC jest grywalne i przyjemne, szczególnie dzięki technologii NVIDIA DLSS.

——————————

GRY Z ANDROIDA NA PCTACH? NIE TRZEBA JUŻ KOMBINOWAĆ

Minęły czasy, kiedy musieliśmy kombinować i instalować zewnętrzne emulatory, aby móc grać w nasze ulubione tytuły z Androida na komputerze. Te czasy zaczęły się kończyć w 2021 roku dzięki nieoczekiwanej zapowiedzi Google podczas The Game Awards. Dwa lata później Google Play Games for PC (lub po prostu Gry Google Play na PC) to już dobrze działająca aplikacja (choć wciąż oznaczona jako wersja beta), która jest dostępna do testowania również w Polsce.

Aplikacja Gry Google Play na PC umożliwia uruchomienie wirtualnej maszyny na komputerach z systemem Windows, co pozwala nam cieszyć się ulubionymi grami mobilnymi. Instalacja programu przebiega bezproblemowo, a dodatkowo korzystanie z konta Google pozwala na synchronizację postępów w grze między różnymi urządzeniami. Dzięki temu możemy swobodnie grać na telefonie w mieście, a po powrocie do domu przenieść się na komputer i kontynuować rozgrywkę.

——————————

I NA KONIEC KILKA PREMIER NA CZERWIEC!

Street Fighter 6 (PC, PS5, Xbox Series X/S, PS4) – 2 czerwca

Diablo 4 (PC, PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One) – 6 czerwca

Amnesia: The Bunker (PC, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One) – 6 czerwca

Aliens: Dark Descend (PC, PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One) – 20 czerwca

Trepang2 (PC) – 21 czerwca

Final Fantasy 16 (PS5, później także PC) – 22 czerwca

Master Detective Archives: Rain Code (Switch) – 30 czerwca