toEPIC GAMES

theHunter: Call of the Wild – Realistyczna gra łowiecka w której polujemy na wszelkiego rodzaju zwierzęta. Nie jest to jednak łatwe, trzeba zaznajomić się ze zwyczajami owych zwierząt zastawiać „pułapki” i znać się na broni z której korzystamy, bo w grze jest bardzo realistyczny oraz rozbudowany system symulacji balistyki. Niesamowita oprawa graficzna i realistyczne lokacje pozwalają jeszcze bardziej zagłębić się w świecie łowcy.

—————————————-

PROMOCJE STEAM

Risk of Rain 2 – 44,99zł (Z 89,99zł) – dynamiczna strzelanka w stylu roguelike, osadzona w trójwymiarowym świecie, walcząc z hordami wrogów, zbierając power-upy i rozwijamy postać, podczas gdy poziom trudności wzrasta wraz z upływem czasu. Współpracuj z innymi graczami w trybie wieloosobowym (lub nie) i odkrywaj tajemnice niebezpiecznego świata. Przygotuj się na nieustanny chaos i walkę o przetrwanie. (fajne ze znajomymi.)

Crysis Remastered Trilogy – 92,06 PLN (z 305,99 PLN) – to zbiór trzech zremasterowanych gier akcji o wysokiej intensywności, które oferują emocjonujące doświadczenie dla fanów strzelanek pierwszoosobowych. W skład trylogii wchodzą Crysis, Crysis 2 i Crysis 3, a każda z tych gier zapewnia bogate środowiska, niezwykłą grafikę i epickie bitwy. Gracze wcielają się w super żołnierza wyposażonego w nanokombinezon, który daje im nadludzkie umiejętności i możliwość dostosowania taktyki do zmieniających się warunków. Akcja toczy się w różnych lokacjach, od tropikalnych wysp po zniszczone miasta, a graczom oferowane są różnorodne opcje taktyczne i swoboda w podejściu do misji. Trylogia została w pełni zremasterowana, dzięki czemu grafika, efekty specjalne i optymalizacja są jeszcze lepsze, zapewniając wspaniałe wrażenia wizualne. Ponadto, zawiera wszystkie wydane wcześniej dodatki i zawartość rozszerzoną, dzięki czemu gracze mogą cieszyć się pełnym pakietem zawartości.

Bulletstorm: Full Clip Edition – 14,29 PLN (z 142,99 PLN) – szalona i intensywna strzelanka, która dostarcza ekstremalną rozrywkę. Gracz wcielaja się w rolę Graya, byłego najemnika, który próbuje odkupić swoje grzechy. Zawierająca elementy sci-fi fabuła prowadzi przez egzotyczne i niebezpieczne planety. Unikalnym aspektem gry jest system Skillshot, który zachęca do kreatywnego i brrrrutalnego zabijania przeciwników. Wykorzystujemy poje*ane manewry, aby zdobywać punkty i odblokowywać nowe umiejętności oraz bronie. Wersja Full Clip Edition oferuje ulepszoną grafikę, dodatkową zawartość i wsparcie dla 4K. Grając samotnie lub w trybie kooperacji, gracze mogą delektować się eksplozjami, chaotycznymi walkami i niewiarygodnie szybką akcją. Bulletstorm to gratka dla fanów strzelanek, którzy szukają czegoś innego, nowego i ekscytującego w gatunku.

Anno 1800 – 62,47 PLN (zamiast 249,90 PLN)/Anno bundle 317,01 zł (z 629,60zł) – (anno bundle zawiera 4 bardzo podobne do siebie i jednocześnie różne gry z serii włącznie z anno 1800. akcja pozostałych gier odbywa się w innych równie ciekawych historycznych czasach lub w przyszłości!)

 Anno 1800 to strategiczna gra ekonomiczna, przenosząca graczy w czasy rewolucji przemysłowej. Budujemy i zarządzamy swoim imperium, rozwijając miasta, produkcję i handel. Odkrywamy nowe wyspy, nawiązując kontakty z innymi koloniami i spełniamy potrzeby swoich mieszkańców rozbudowując infrastrukturę. Balansujemy zasoby i utrzymujemy stabilność społeczeństwa. Świetnie zaprojektowana grafika, szczegółowe modele i dynamiczne zmiany pór roku wprowadzają wspaniałą atmosferę epoki. Anno 1800 oferuje głęboki system rozwoju, polityki i dyplomacji, umożliwiając graczom wybór własnej strategii. W trybie wieloosobowym można współpracować lub rywalizować z innymi graczami, tworząc niesamowite „walki” handlowe. Gra łączy w sobie zarówno aspekty zarządzania, jak i eksploracji, oferując niekończące się możliwości rozwoju i sukcesu. Anno 1800 to prawdziwa gratka dla fanów gier strategicznych, którzy pragną poczuć ducha historycznego okresu industrializacji. (gra podobna do Cywilizacji jednak bardzo różna.)

—————————————-

„newsy”

CYBERPUNK 2077

Mimo że od premiery Cyberpunk 2077 minęło prawie trzy lata, flagowa produkcja CD Projekt RED wciąż boryka się z pewnymi usterkami. Choć nie są już tak powszechne i poważne jak na początku, mogą wciąż wpływać na przyjemność z rozgrywki. Na szczęście deweloperzy nie przestają dbać o jakość swojego dzieła, co udowadnia najnowszy patch dla wersji PC Cyberpunk 2077. Zgodnie z informacjami opublikowanymi na oficjalnym profilu dewelopera na Twitterze, tym razem przygotowano niewielki hotfix, który naprawia błąd występujący podczas przechodzenia z ekranu startowego do głównego menu gry (gra sama z siebie się wyłączała/crashowała).

GRA INDIANA JONES

Podczas rozmów Pete Hines oficjalnie potwierdził, że gra Indiana Jones od MachineGames zostanie wydana wyłącznie na komputery osobiste oraz konsole Xbox Series X/S. Dodatkowo, w dniu premiery trafi również do usługi Xbox Game Pass. Mimo planów, produkcja nie zostanie wydana na PlayStation 5. Pierwotna umowa zawarta z firmą Disney zakładała dostępność gry na „wielu konsolach”, jednak po przejęciu Bethesdy przez Microsoft, zdecydowano, że gra MachineGames będzie ekskluzywna dla PC i Xbox.

Final Fantasy XVI na PC

Final Fantasy XVI zadebiutowało niedawno na konsolach PlayStation 5, ale już wcześniej było wiadomo, że gra pojawi się również w przyszłości na PC. Sony, według doniesień, podpisało umowę z Square Enix gwarantującą półroczną ekskluzywność na konsolę. Producent gry, Naoki Yoshida, potwierdził istnienie wersji na PC podczas wywiadu udzielonego redakcji PCGamer. Nadal trwają prace nad rozwojem i optymalizacją gry, więc data premiery na PC nie została jeszcze ujawniona. Yoshida podkreślił, że wersja na PC wymaga dodatkowego wysiłku, aby dorównać jakości edycji na PS5, zwłaszcza jeśli chodzi o eliminację ekranów ładowania i płynne przejście między filmami a rozgrywką. Chociaż wcześniej zaprzeczano pojawieniu się wersji na PC, teraz wiadomo, że gra trafi na komputery osobiste najwcześniej w 2024 roku, choć dokładna data wciąż nie jest znana.

Kolekcja Metal Gear Solid na PC czy pad to jedyne opcja rozgrywki?

Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 może mieć mieszane przyjęcie na PC. Zanim Konami zdążyło usunąć stronę gry ze Steamu, spostrzegawczy gracze zauważyli informację, że kolekcja nie będzie obsługiwać myszki i klawiatury. Chociaż korzystanie z kontrolera może dla niektórych być idealnym sposobem gameplayu, istnieje wiele osób, które preferują rozgrywkę za pomocą standardowej klawiatury i myszki. Fani tego rozwiązania mogą mieć teraz trudny wybór, nauczyć się obsługi pada lub zrezygnować z oczekiwanego tytułu. W czasie ostatniego Nintendo Direct Konami ujawniło więcej informacji na temat Metal Gear Solid, co skłoniło ich do uruchomienia oficjalnej strony gry na Steamie. Co ciekawe, na stronie znaleziono informację, że gra wymaga kontrolera, a klawiatura i myszka nie są obsługiwane. Niestety, tak szybko jak strona gry pojawiła się tak szybko zniknęła wiec jedyne co pozostaje to zwykłe plotki. Warto jednak pamiętać, że pierwsze dwie odsłony Metal Gear były pierwotnie obsługiwane przez klawiaturę i myszkę, dając nadzieję, że przynajmniej te tytuły będą nadal wspierać te urządzenia. Na chwilę obecną Konami nie wydało żadnego komentarza w tej sprawie. Pozostaje nam więc cierpliwie czekać na dalsze wyjaśnienia od deweloperów. Nadzieje daje graczom to ze twórcy mogli najzwyczajniej w świecie się pomylić tworząc stronę gry.