Ten artykuł/felieton nie jest tworem płaskoziemcy 😉 Przedstawiamy tutaj same fakty

Tytuł jest dość nieprezycyjny. Przyznaję…

Bo nie o króla tu się rozchodzi a o koncern chemiczny- firmę DuPont.

Gdyby można było w jednym zdaniu powiedzieć na czym polega tutaj efekt motyla- Król Stanisław Poniatowski, miał osobistego sekretarza oraz członka Komisji Edukacji Narodowej- Pierra Samuela du Ponta de Nemoursa

. Ten dzięki sowitemu wynagrodzeniu żył dostatnio, zgromadził majątek, który później pomógł jego synowi w otwarciu biznesu. Tym samym syn Pierra- Eleuthere Irenee du Pont de Nemours (sic!)- to właśnie założyciel firmy “DuPont”

Firma swoją siedzibę otworzyła w Brandywine Creek w amerykańskim stanie Delaware. Złota era tego już koncernu nastała w XX wieku. Wraz z nadejściem II Wojny Światowej. Wtedy to naukowcy z DuPont wynaleźli nylon, kevlar i teflon- wszystko oczywiście na potrzeby militarne.

Oprócz “genialnych” wynalazków (przez teflon umarło tysiące ,jak nie setki tysięcy ludzi) naukowcy odkryli nieprawdopodobne możliwości wykorzystania Marihuany (dokładniej to konopii indyjskich). Wiedzieli, że są lecznicze, że ich włókna są niesamowicie użyteczne w przemyśle i wiedzieli również, że nie mogą opatentować konopii- które pojawiły się tysiące lat przed założeniem firmy DuPont.

Wtedy też sprytni naukowcy, postanowili wyruszyć po pomoc do komisarza do spraw leków w Stanach Zjednoczonych Harryego J. Anslingera. Ten za pomocą Williama Randolpha Hearsta.- magnata prasowego, rozpętał globalną histerię, której głównym bohaterem były konopie indyjskie.

Wtedy też całkowicie (w niektórych krajach) zdelegalizowano Marihuanę.

I w ten oto sposób za sprawą dziwnych splotów wydarzeń, król Stanisław August Poniatowski oprócz czynnego udziału w rozbiorach Polski i poddaństwa Caratowi, do swoich “zasług” może dopisać również delegalizację marihuany.

Kolejny “FunFact”- Teflon naprawdę jest szkodliwy. Zamieszanie wokół teflonu wywołał kwas perfluorooktanowy (PFOA), należący do związków perfluoroalkilowych (PFAS) i jest turbo szkodliwy dla człowieka. Teflon- Ten najbardziej śliski materiał na świecie od momentu wynalezienia go aż do 2020 roku, był wykorzystywany szeroko w zastosowaniu cywilnym- produkcja patelni, garnków, blach do pieczenia, wodoodporne ubrania itp. Co się okazało? Teflon już przy 240 stopniach Celsjusza uwalnia swoje cząsteczki, a przy 360 stopniach uwalniają się toksyczne, rakotwórcze gazy. Wiemy to dopiero od 2020 roku, a korporacje wiedziały o tym od dziesiątek lat!

Co prawda wycofano się z użycia PFOA przy produkcji teflonu i od 2013 roku używa się alternatywnych związków chemicznych.

Jednak stosowane obecnie ww “związki alternatywne” są równie szkodliwe co kwas perfluorooktanowy.

Tym oto sposobem każdy człowiek na ziemi ma w sobie związki PFOA. Nam nie potrzeba asteroid czy pandemii. Sami się wykończymy

Źródła: Wikipedia, smoglab.pl, business insider.pl