Jak możemy przeczytać na stronie Urzędu Miasta Wadowice, dzisiaj tj. 21.11.2023r. burmistrz Bartosz Kaliński podpisał umowę z Witoldem Kolasą, którego firma sportive.pl będzie odpowiedzialna za zorganizowanie w samym centrum miasta zimowej atrakcji jaką będzie lodowisko.

Tafla wraz z niezbędną infrastrukturą ma mierzyć 450 m2, a jej konstrukcja ma być ustawiona na podeście zabezpieczającym podłoże rynku. Lodowisko będzie zaopatrzone w wypożyczalnie łyżew, kasków oraz chodzików, które ułatwią najmłodszym stawianie pierwszych kroków na tafli lodu. Dla klientów przygotowane również zostaną suszarki do łyżew oraz ostrzałki.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i pogoda będzie odpowiednia, to lodowisko będzie dostępne od 6 grudnia br. i będzie otwarte do końca lutego przyszłego roku. Planowane godziny otwarcia to 8:00-22:00.

W dzisiejszych czasach dużą rolę odgrywają ceny za wszelkiego rodzaju produkty, usługi czy atrakcje, kwestia ceny zawsze pojawia się na pierwszym miejscu dlatego spieszymy z odpowiedzią. 

W zamyśle każdy poniedziałek (za wyjątkiem 25.12 i 01.01) będzie darmowy dla każdego kto pojawi się na lodowisku przed godziną 15:00, w pozostałe dni będzie można zakupić bilet ulgowy za 10 zł, który przysługiwać będzie dzieciom i młodzieży szkolnej do 18 roku życia, studentom do 26 roku życia oraz rencistom i emerytom po okazaniu legitymacji jak również posiadaczom Karty Dużej Rodziny. Tym którzy nie posiadają żadnej zniżki cena biletu będzie wyższa o 5 zł. Bilet ma obejmować wstęp na lodowisko, z którego będzie można korzystać do woli, czyli nie będzie limitu czasowego aż do momentu zejścia z tafli. Witold Kolasa w jednym z wywiadów poinformował, że otwarcie atrakcji będzie się wiązać z wieloma dodatkowymi przedsięwzięciami takimi jak darmowe lekcje jazdy na łyżwach, animacje tematyczne, imprezy i treningi sportowe a w planach jest organizacja amatorskiej ligi hokeja na lodzie. Nie ma jednak nigdzie podanej całkowitej kwoty inwestycji jaką poniesie miasto za taką atrakcję.

Zdjęcie: Poglądowe