We wtorek (22.08) Trzecia Droga, czyli koalicja Polskiego Stronnictwa Ludowego i partii  #Polska2050 Szymona Hołowni, ogłosiła nazwiska swoich kandydatów do Sejmu.

W okręgu nr 12 (powiaty chrzanowski, wadowicki, oświęcimski, suski, myślenicki) lista prezentuje się następująco:

 1. Paweł Śliz
 2. Maciej Ostrowski

Kandydatem opozycji w ramach tzw. paktu senackiego (PO, PSL, Nową Lewicę, Polskę 2050) będzie Krzysztof Klęczar, burmistrz Kęt, szef struktur PSL w Małopolsce.

Kilka dni wcześniej swoich kandydatów zaprezentowała Koalicja Obywatelska, gdzie pojawiło się kilka świeżych nazwisk. Ostatnio informowaliśmy o Sebastianie Mlaku radnym Rady Powiatu Wadowickiego. Oprócz radnego na liście znajdziemy Krystiana Pogana– działacza KO na terenie Powiatu Wadowickiego. 

Najprawdopodobniej 15 października br. odbędą się najważniejsze wybory parlamentarne od 1989 roku. W myśl Konstytucji wybory powinny być powszechne, równe, bezpośrednie, proporcjonalne oraz tajne. Aby były przede wszystkim RÓWNE oraz UCZCIWE warto abyśmy wzięli za nie odpowiedzialność ,aby to demokracja a nie brudne zagrywki decydowały o tym kto w listopadzie przejmie w Polsce władzę i zainauguruje X Kadencję Sejmu RP i XI Kadencję Senatu RP. Dlatego zachęcam Was moi drodzy do wzięcia udziału w tych wyborach nie tylko oddając głos ale pilnując ich przebiegu. Zgłaszajcie się do pracy w komisjach wyborczych oraz na damy i mężów zaufania aby mieć realny wkład w losy naszego państwa”

Napisał Krystian Pogan na swoim facebookowym profilu. Oprócz niego na liście kandydatów Koalicji Obywatelskiej znajdziemy:

Okręg nr 12 (Chrzanów): 

 1. Niedziela Dorota
 2. Sowa Marek
 3. Jaworska-Nowak Joanna
 4. Gębala Bartłomiej
 5. Tomal Józef
 6. Kwaśnica Kania Karolina
 7. Luberda Jan
 8. Jewuła Marzena
 9. Dyduch Janusz
 10. Stawicki Andrzej
 11. Skowrońska Kinga
 12.  Pogan Krystian
 13. Szpak Jagoda
 14. Kania Adam
 15. Mlak Sebastian

Wciąż z niecierpliwością czekamy na listę kandydatów partii Prawo i Sprawiedliwość. Kiedy to nastąpi? Jak wynika z przepisów Kodeksu wyborczego, po zarządzeniu przez prezydenta terminu wyborów na 15 października, na zgłoszenie do Państwowej Komisji Wyborczej list kandydatów do Sejmu i Senatu, partie mają czas do 6 września.