W środowe popołudnie (20.09) w Andrychowie i Kętach doszło do dwóch kolizji.

W Andrychowie na skrzyżowaniu ulic Głowackiego oraz Żwirki i Wigury. Doszło do stłuczki. Obyło się bez osób poszkodowanych. Natomiast w Kętach na ul. Spacerowej, zderzyły się dwa pojazdy. Sprawca kolizji był pijany, miał niemal 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Poszkodowana została kierująca drugim pojazdem. Została opatrzona przez ZRM i przewieziona na badania.

Ostatnio kolizje to spory problem. Pojawiły się nawet apele Policji w tej sprawie. We wtorek (18.09) było ich aż siedem!

„Do pierwszego ze zdarzeń drogowych doszło około godz.13.30 na ul. Wadowickiej w Inwałdzie, gdzie nieustalony sprawca, nieustalonym pojazdem, z nieznanej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z fiatem, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Czynności w tym zakresie prowadzi andrychowski komisariat.

Około 20 minut później, na ul. Krakowskiej w Andrychowie, kierujący motocyklem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Opel i najechał na jego tył doprowadzając do zdarzenia drogowego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Z kolei w Babicy, kierujący mercedesem, nie zastosował się do znaku „STOP” i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem, czym doprowadził do kolizji drogowej. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem.

Następnie policjanci z wadowickiej drogówki interweniowali w Nidku, gdzie kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego najechał na tył poprzedzającego go samochodu marki Renault, a następnie w wyniku siły uderzenia, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka peugeotem. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia również został ukarany mandatem.

Do kolejnej kolizji doszło w Andrychowie na ulicy 1-go Maja, gdzie kierujący seatem, wykonując manewr skrętu w prawo przy zielonym świetle sygnalizacji, potrącił pieszego – mieszkańca Andrychowa, który wtargnął na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Kierowca samochodu był trzeźwy, natomiast pieszy miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń. Czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie prowadzi Komisariat Policji w Andrychowie.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Wysokiej, gdzie kierujący volvo w trakcie wykonywania manewru wymijania z innym pojazdem zjechał do prawej krawędzi jezdni rozcinając dwie opony na ubytku w jezdni.

Natomiast w Izdebniku na ul. Wadowickiej, kierowca volkswagena potrącił sarnę, która wbiegła bezpośrednio pod jadący samochód. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku na drodze. Pamiętajmy, że od  bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy zależy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, przewożonych przez nas pasażerów, podróżujących innymi samochodami oraz rowerzystów i pieszych.”

Informuje Oficer Prasowy KPP Wadowice st. asp. Agnieszka Petek