Wczoraj na terenie powiatu wadowickiego doszło do sześciu kolizji drogowych. Ich przyczyną było m.in. niedostosowanie prędkości do panujących warunków czy też nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. W wyniku tych zdarzeń na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do pierwszego ze zdarzeń drogowych doszło przed godz. 10.00 na ul. Krakowskiej w Andrychowie, gdzie kierujący audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierującemu samochodem marki Hyundai i uderzył w bok tego pojazdu. Sprawca za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.

Z kolei w miejscowości Roczyny, kierująca fiatem, na łuku drogi uderzyła w sarnę, która wbiegła bezpośrednio przed jej samochód.

Natomiast w Inwałdzie, około godz. 15.20, kierująca fiatem nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu marki Dacia, w wyniku czego najechała na jego tył, doprowadzając do zdarzenia drogowego. Na kierującą fiatem został nałożony mandat karny.

30 min później policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o kolizji. Tym razem w Nidku, gdzie kierujący Iveco nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, w wyniku czego na łuku drogi uderzył w bok nadjeżdżającej z przeciwka toyoty. Kierowca został ukarany mandatem.

Kolejne ze zdarzeń miało miejsce w Wadowicach na ul. Teatralnej, gdzie kierująca oplem, w trakcie wykonywania manewru cofania, nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w samochód marki Honda.

Następnie policjanci interweniowali na  ul. Lwowskiej w Wadowicach , gdzie kierujący volkswagenem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki Toyota, wskutek czego najechał na tył tego samochodu. Sprawca kolizji również został ukarany mandatem.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku na drodze! Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnych i niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie.

Źródło/opracowanie: KPP Wadowice asp. Agnieszka Petek