Udało się! Już 750 osób podpisało petycję skierowaną do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego z prośbą o uruchomienie dodatkowych kursów na linii kolejowej 117. 

Obserwując gwałtowny wzrost frekwencji pasażerskiej w ciągu ostatnich miesięcy (w jakimś stopniu spowodowany też na pewno likwidacją, a finalnie zawieszeniem wszystkich kursów realizowanych przez przewoźnika drogowego w rel. Bielsko-Biała – Kraków przez Kęty, Andrychów, Wadowice) nie mamy wątpliwości co do tego, że jak najszybciej trzeba uruchomić dodatkowe kursy, dostosowując tym samym rozkład jazdy do potrzeb jak największej liczby pasażerów. Obecna oferta POLREGIO w postaci zaledwie kilku kursów jest po prostu niewystarczająca i najwyższa pora by samorządowcy zauważyli w końcu ten problem i podjęli działania mające na celu zwiększenie o przynajmniej kilka kursów liczby wykonywanych połączeń.

Poinformował facebookowy profil Linia Kolejowa 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko-Biała Główna

Teraz wszystko zależy od Urzędów Marszałkowskich, do których petycja była skierowana.

Ufamy, że wszystkie te działania przyniosą oczekiwane skutki i doczekamy się w końcu większej liczby kursów, dzięki czemu będziemy mogli podróżować w cywilizowanych warunkach na miarę XXI wieku. Miejscowości do których w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej docierają pociągi są doskonałym przykładem tego, że ludzie chętnie porzucili własne samochody czy niewygodne busiki i przesiedli się do kursujących często, wygodnych pociągów z dużą ilością miejsca.

– Dodaje administrator facebookowego profilu linii 117