W czwartek (27.04) tuż po godzinie 17 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Renault oraz dwóch dostawczaków. 

Do wypadku miało dojść na ulicy Oświęcimskiej. Z relacji zgłaszających wynikało, że ciężko ranny został kierowca osobówki. We wskazane miejsce natychmiast ruszyli policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji Komisariatu Policji w Chełmku- starszy sierżant Ivo Kopijasz oraz posterunkowy Piotr Warchoł. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy mężczyźnie, który doznał bardzo poważnego urazu ręki. 

W związku z dużym krwotokiem mundurowi najpierw założyli na jego ramię opaskę uciskową, po czym opatrunek osłonowy. Następnie do udzielania pierwszej pomocy rannemu włączyli się strażacy. 38 – latek został przekazany pod opiekę ratowników medycznych. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że powodem dla którego 38 – latek z powiatu wadowickiego stracił panowanie nad pojazdem było najprawdopodobniej zaśnięcie. Mężczyzna zjechał na przeciwległy pas gdzie zderzył się z volkswagenem transporterem, którym kierował mieszkaniec Śląska oraz Oplem Vivaro, którym kierował mieszkaniec Oświęcimia.

Podziękowania za prawidłowa reakcję na zdarzenie.

Na podziękowania zasługują uczestnicy i świadkowie wypadku. Osoby te natychmiast powiadomiły służby ratunkowe i zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają-zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.   Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć objawów

zmęczenia. Jeśli prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

Foto: KPP Oświęcim