Konkurs „Policjant, który mi Pomógł”.

Ogromne znaczenie w przeciwdziałaniu przemocy domowej oraz wsparciu osób pokrzywdzonych różnego rodzaju przestępstwami odgrywają policjanci. Mundurowi z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego podejmują działania na miejscu zdarzenia, zatrzymując domowych agresorów. Policjanci z pionu kryminalnego prowadzą postępowania karne przeciwko sprawcom znęcania. Natomiast dzielnicowi wspierają osoby pokrzywdzone przemocą, a także dyscyplinują i nadzorują sprawców przemocy.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”,   co roku organizuje konkurs pn.  „Policjant, który mi Pomógł” w celu wyróżnienia policjantów, którzy w sposób szczególny wykazali się troską o osoby pokrzywdzone. Kandydaturę  policjanta można zgłosić za pośrednictwem strony internetowej Niebieskiej Linii: http://policjant.niebieskalinia.pl/ 

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są przez cały rok, a rozstrzygnięcia konkursu dokonają członkowie Kapituły raz w roku ze zgłoszeń, które napłynęły do 31 maja każdego roku.

Konkurs „Super Dzielnicowy”

Komenda Główna Policji przy współpracy z telewizją Puls organizuje konkurs pn. „Super Dzielnicowy”. Konkurs ma na celu wyróżnienie najbardziej aktywnego i skutecznego dzielnicowego. 

Głosowanie na Super Dzielnicowego rozpoczęło się 3 kwietnia i potrwa do 21 kwietnia br.  Szczegóły i przebieg plebiscytu na stronie: https://dzielnicabezstrachu.pl