Roman Marczyński – trąbka, flugelhorn. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Instrumentalnym – Muzyka Współczesna i Jazz. Aktualnie pracuje jako nauczyciel gry na trąbce w Szkole Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej. Dyrygent Szkolnej Orkiestry Dętej w Szkole Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej, Orkiestry Roczyny, Orkiestry OSP Jordanów, Orkiestry OSP Witkowice, Orkiestry OSP Wysoka, Młodzieżowej Orkiestry Salezjańskiej w Oświęcimiu, a także Orkiestry „Letnie Muzyczne Tortury” w PSM I i II stopnia w Wadowicach. Współpracuje m.in.z eM Band Jaworzno, Big Band Małopolski, z którymi to zespołami miał przyjemność występować na jednej scenie z takimi artystami, jak m.in.: Zbigniew Wodecki, Erick Marienthal, zespół Jazgot, Jan Trebunia Tutka, Grubson, Kuba Badach, jak również z Teatrem Witkacego w Zakopanem, zespołem Czerwie i Suską Orkiestrą Zamkową. W 2015 roku był Solistą podczas Koncertu Sakralnego Duke Ellington – VI Koncert z cyklu Pax et Bonum et Musica. Uczestniczył w Koncercie pod kierunkiem Adama Sztaby podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, a także w I edycji Wodecki Twist Festival pod batutą Krzysztofa Herdzina. W 2024 roku wystąpił z zespołem Kukla Band podczas In Memory Of Tina Turner w Katowicach. Roman Marczyński jest założycielem Roman Marczyński Big Band, z którym zdobył I miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu w Bielsku – Białej oraz I miejsce w Finale Echo Trombity w Nowym Sączu. W 2023 roku otrzymał odznakę honorową Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W 2024 roku otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Leszek Nowotarski – saksofon altowy i tenorowy. Saksofonisto-flecista. Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej Katowicach. Muzyk od wielu lat uczestniczący w różnych projektach jazzowych oraz rozrywkowych w składach o różnej konfiguracji od najmniejszych duetów, po wielkie projekty orkiestr symfonicznych. Od 2005 jest nauczycielem w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, gdzie prowadzi klasę fletu i saksofonu. W 2007 roku rozpoczął pracę w krakowskim oddziale telewizji TVN, gdzie do dnia dzisiejszego zajmuje się montażem seriali. W 2016 rozpoczął działalność kanału YouTube „Leno Music” który stał się najbardziej popularnym kanałem o tematyce saksofonowej w Polsce. Prowadzi tam również lekcje online dotyczące gry na saksofonie, testy sprzętów, nauki improwizacji, oraz teorii muzyki. Publikuje również swoje kompozycje i edukacyjne materiały nutowe. Prowadzi również audycje na żywo tzw.: „Livestreamy”.
Michał Rorat – fortepian. Absolwent Akademii Jana Długosza – w 2009 r. ukończył studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Wykładowca w klasie instrumentów klawiszowych podczas warsztatów Muzyczna Owczarnia. Od ponad 12 lat jako akompaniator i kompozytor współpracuje z Teatrem im. Adama Mickiewicza. W 2011 r. wydał swoją pierwszą solową płytę, na której można usłyszeć znane standardy jazzowe, jak również kompozycje własne. Występował z takimi muzykami jak m.in. Robert Janowski, Marcin Pospieszalski, Halina Frąckowiak, Zbigniew Wodecki, Bernard Maseli, Piotr Machalica, Krzesimir Dębski, Muniek Staszczyk, Andrzej Dąbrowski, BradTerry czy Frank Parker. Występował na takich festiwalach jak: Sopot Top Trendy, KFPP OPOLE, KlaipedaCastle Jazz Festival (Litwa), Crest Jazz Festival (wraz z Aną Andrzejewską – Francja).
Bartłomiej Lucjan – kontrabas, gitara basowa. Absolwent Wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej AM w Katowicach. Członek zespołu Kosmonauci, z którym w 2024 roku wydał debiutancką płytę „Sorry, nie tu”. Na swoim koncie ma koncerty na wielu europejskich scenach oraz festiwalach: Open’er, Męskie Granie, ChangeoverFestival, Bielska Zadymka Jazzowa.
Michał Klyszcz – perkusja. Przygodę z muzyką rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. prof. Józefa Świdra w Jastrzębiu-Zdroju a następnie swoje umiejętności rozwijał w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki rozrywkowej. Jest liderem oraz producentem zespołu Highlander Projekt, który w Marcu 2023 roku wydał swój debiutancki album który został nagrany na sali koncertowej Cavatina Hall. Poza stałymi współpracami działa też jako muzyk sesyjny. Gra w wielu składach Kameralnych, Big bandowych, orkiestrowych, koncertując na scenach międzynarodowych z praktycznie każdym rodzajem muzyki, począwszy od muzyki klasycznej, po jazzową, soul, rnb, popową i rockową. Występował na scenie z takimi artystami jak. Sanah, Beata Kozidrak, Halina Mlynkova, Justyna Steczkowska, Il volo, Andrea Bocelii. Współpracuje również z orkiestrami, m.in. Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Royal Symphony Orchestra. Grał na różnych festiwalach i konkursach, takich jak Bielska Zadymka jazzowa, Cavatina music Camp, Złota lira, Złota Trąbka, Echo trombity, Folk-up, Młyn Jazz Festival.
Ceny biletów: 50 zł (przedsprzedaż), 60 zł (w dniu koncertu).
Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918.
Bilety online: kultura.andrychow.eu