Burmistrz Bochnia Magdalena Łacna wraz z komendantem Straży Miejskiej Dariuszem Gałązką spotkali się dziś ze starszym strażnikiem Marcinem Kmiecikiem, by wyrazić wdzięczność za jego wzorową postawę obywatelską i gotowość niesienia pomocy.
Podczas pobytu w Cavtat strażnik natychmiast i zdecydowanie zareagował, gdy kobieta po nieszczęśliwym upadku straciła przytomność i wpadła do morza. Dzięki opanowaniu, refleksowi oraz bezinteresownej pomocy udało się zapobiec tragedii.
Interwencja, która uratowała życie
Postawa Marcina Kmiecika została przez władze miasta określona jako przykład odpowiedzialności i troski o drugiego człowieka. Jego szybkie działanie w sytuacji bezpośredniego zagrożenia pokazało, jak dużą rolę odgrywa natychmiastowa reakcja.
„Cieszymy się, że funkcjonariusz Straży Miejskiej w Bochni swoją postawą buduje dobre imię naszego miasta także poza granicami kraju” – podkreślono podczas spotkania.
Spotkanie było okazją do publicznego podziękowania i zwrócenia uwagi na znaczenie odwagi oraz profesjonalizmu w sytuacjach wymagających natychmiastowego działania.
Źródło: bochnia.eu
