Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu ustalają okoliczności w jakich doszło do wypadku drogowego, w którym zginęło trzech mężczyzn.

Do zdarzenia doszło dziś w nocy (11/12.08.2023) około godziny 3.30 w miejscowości Harmęże gm. Oświęcim na ulicy Borowskiego. Jak wstępnie ustalono kierowca samochodu marki Renault Megane na łuku drogi z nieznanych przyczyn wypadł z jezdni po czym uderzył w przydrożny słup energetyczny.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący oraz dwóch pasażerów. Osoby te nie posiadały przy sobie dokumentów, w związku z tym aktualnie ustalana jest ich tożsamość. Renault,  którym podróżowali mężczyźni pochodził z wypożyczalni.

AKTUALIZACJA:

W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że byli to trzej mieszkańcy powiatu pszczyńskiego kierujący 21 – latek oraz dwaj pasażerowie w wieku 17 i 23 lat.

Samochód, którym mężczyźni podróżowali pochodził z wypożyczalni znajdującej się w powiecie pszczyńskim.

Aktualnie trwają dalsze czynności mające na celu dokładne ustalenie okoliczności w jakich doszło do tego tragicznego wypadku.