Przejdź do treści

Urząd Miejski przypomina o terminie drugiej raty za zezwolenia na sprzedaż alkoholu

Zawiadomienie o terminie wnoszenia opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Gmina Dąbrowa Tarnowska

Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że 31 maja 2026 r. mija termin wniesienia drugiej raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, zgodnie z ustawą z 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Opłata ta jest pobierana w trzech równych ratach w każdym roku objętym zezwoleniem — w terminach do 31 stycznia, 31 maja i 30 września.

Skutki nieterminowej wpłaty

Brak wniesienia opłaty w terminie może skutkować wygaśnięciem zezwolenia. Przedsiębiorca ma jednak 30 dni od upływu terminu na uregulowanie zaległości podwyższonej o 30% należnej opłaty (art. 18 ust. 12b ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi).

Wpłat należy dokonywać w kasie Urzędu Miejskiego lub przelewem na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej: 02 9462 0003 2001 0000 4226 0002.

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu