W sobotę (21.10) firma POLSKA ENERGIA przeprowadziła szkolenia dla strażaków Ochotniczych oraz Państwowych Straży Pożarnych. Całość odbyła się w ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA ( Implementation of the Action Plan for Climate and Energy for the Małopolska Region)

Popularność fotowoltaiki ciągle się zwiększa, jest coraz bardziej powszechna i opłacalna. Instalacje wyrastają jak grzyby po deszczu I DOBRZE!

Pomimo, że prawidłowo wykonana instalacja fotowoltaicza jest bezpieczna, zdarzają się przypadki pożarów budynków, na których instalacja się znajduje, a także szkód wywołanych zjawiskami atmosferycznymi. To właśnie temat bezpieczeństwa podczas akcji ratowniczych w takich przypadkach był osią spotkania firmy POLSKA ENERGIA ze strażakami.

Specjaliści omawiali budowę, zasadę działania, pojawiające się zagrożenia oraz najbardziej newralgiczne elementy wspomnianych powyżej systemów. 

Ich poznanie i prezentacje „na żywo” daje strażakom możliwość szybszej i bardziej precyzyjnej reakcji przy zachowaniu ostrożności. Wskazane zostały najistotniejsze, a zarazem najbardziej wrażliwe elementy, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo mundurowych oraz sposoby minimalizacji zagrożeń płynących z niestabilnych instalacji fotowoltaicznych w uszkodzonych budynkach. 

W szkoleniu uczestniczyli druhowie z OSP Sułkowice- Łęg,  OSP Targanice Górne oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, a także pracownicy wydziału środowiska Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Nie mogło zabraknąć również ekspertów z firmy POLSKA ENERGIA, która na rynku jest czołowym dystrybutorem nowoczesnych technologii branży odnawialnych źródeł energii, grzewczych i instalacyjnych.