W Andrychowie problem z brakiem miejsc parkingowych staje się szczególnie dotkliwy po godzinie 20, zwłaszcza na osiedlach mieszkalnych, gdzie to właśnie wieczorami najwięcej osób wraca z pracy czy zakupów do domu. 

Niekontrolowane parkowanie na chodnikach czy w miejscach niedozwolonych nie tylko tworzy kłopoty dla innych kierowców, ale również ogranicza swobodę poruszania służbom ratunkowym oraz pieszym.
Istotnym czynnikiem, który utrudnia parkowanie wieczorową porą, jest wzrost liczby pojazdów w gospodarstwach domowych. Wraz ze zwiększającą się mobilnością społeczeństwa, coraz więcej rodzin posiada co najmniej jeden samochód, co generuje zwiększone zapotrzebowanie na miejsca parkingowe. Wpływa to nie tylko na komfort życia mieszkańców, ale także na ogólny porządek publiczny oraz bezpieczeństwo na ulicach.
Niestety, ilość miejsc parkingowych na osiedlach nie zawsze rośnie w tempie, które byłoby w stanie zaspokoić tę rosnącą potrzebę.

Często informujemy o nieprawidłowo zaparkowanych samochodach, zwłaszcza na os. Lenartowicza. Miejsc parkingowych- mimo remontu- jest za mało. To doprowadza do częstych nieporozumień zwłąszcza między sąsiadami.