Warsztaty łucznicze, zajęcia z obróbki ziarna i pieczenia podpłomyków, pokazy tańców dawnych, otwarcie wystawy artystycznej, spacer historyczny oraz zwiedzanie- tego wszystkiego doświadczycie na kolejnej edycji Nocy Muzeów, wydarzeniu, które cyklicznie organizowane jest przez muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach

W programie, oprócz wyżej wymienionych znajdziemy: zwiedzanie Muzeum w Kętach, Muzeum Matek Założycielek w Sióstr Zmartwychwstanki w Kętach, Salę tradycji na strzelnicy Grupa Operacyjna ” Kęty ” Izbę Młynarska w Nowej Wsi.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Na warsztaty łucznicze obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 33 845 31 07. Uczestników na zajęcia do poszczególnych punktów dowiezie Ciuchcia Beskidzka. Godziny kursów ciuchci:

15.50: z centrum Kęt na Strzelnicę

17.15: ze Strzelnicy do centrum Kęt

18.15: z centrum Kęt do Nowej Wsi

19.45: z Nowej Wsi do centrum Kęt

Oprócz tego odbędzie się wernisaż wystawy prac artystycznych Ewy Partyki. Otwarcie wystawy nastąpi o godz. 17.30 – oczywiście w sobotę 13 maja. Artystka jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Gliwickiej, członkinią Grupy Twórców MY. Mieszka w Targanicach, ale przez lata była związana zawodowo z Kętami. Na wystawie zobaczymy jej akwarele, rysunki i obrazy wykonane pastelami olejnymi (wystawa potrwa do 2 lipca). 

Dokładny Program “Nocy Muzeów” na plakacie poniżej: