Przejdź do treści

29. Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrzowie Ortografii Gminy Dębno” w Maszkienicach

XXIX Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas IV–VI rozstrzygnięty. Gmina Dębno

26 maja 2026 r. w Zespole Szkolno‑Przedszkolnym w Maszkienicach odbyła się 29. edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego dla klas IV–VI, organizowana pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dębno, Wiesława Kozłowskiego.

W zmaganiach wzięło udział 15 uczniów reprezentujących osiem szkół. Rywalizacja składała się z dwóch części: pierwsza to dyktando pełne ortograficznych pułapek, w drugiej uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający znajomość zasad pisowni oraz umiejętności językowe.

Przebieg i wyniki

Komisja konkursowa złożona z nauczycieli języka polskiego przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Joanna Kubala, PSP w Biadolinach Szlacheckich, opiekun: mgr Anna Sierka
II miejsce – Oktawian Burnóg, ZSP w Sufczynie, opiekun: mgr Monika Kubik
III miejsce – Anna Bernady, ZSP w Maszkienicach, opiekun: mgr Magdalena Smoleń

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zaplanowano na czerwiec w Hali Widowiskowo‑Sportowej w Dębnie.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za udział. Organizatorzy zapraszają do udziału w kolejnej, jubileuszowej edycji konkursu w przyszłym roku.

Źródło: gminadebno.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu