Przejdź do treści

30. rocznica nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej nr 7 w Bochni

Społeczność „Siódemki” uczciła 30-lecie nadania imienia Jana Pawła II. Bochnia

18 maja Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II w Bochni świętowała trzydziestolecie nadania placówce imienia swojego patrona. Obchody odbyły się w dniu urodzin Karola Wojtyły.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele św. Pawła Apostoła, którą przewodniczył ksiądz prałat Jan Nowakowski. W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście.

Przebieg jubileuszu

Po Mszy uczestnicy przeszli do budynku szkoły, gdzie dyrektor Marcin Bijata powitał zgromadzonych i otworzył oficjalną część obchodów. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany na tę okazję.

Przedstawienie miało formę programu telewizyjnego: pokazano fragmenty z życia patrona oraz przypomniano historię, codzienność i osiągnięcia placówki. W programie znalazły się rozmowy i wywiady, w tym z pierwszym dyrektorem szkoły, Janem Dudą, który opowiedział o okolicznościach nadania imienia i przygotowaniach sprzed trzydziestu lat.

W dalszej części uroczystości zabierali głos zaproszeni goście. Burmistrz Magdalena Łacna podkreśliła wyjątkowy charakter jubileuszu oraz znaczenie postaci św. Jana Pawła II dla kolejnych pokoleń uczniów i nauczycieli. Zwróciła uwagę na wartości, jakie patron przekazuje społeczności szkolnej — szacunek, odpowiedzialność i troskę o innych — oraz pogratulowała szko­le sukcesów i zaangażowania kadry.

Przemówienia wygłosili także dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji Anna Famielec oraz ksiądz prałat Jan Nowakowski.

Na zakończenie dyrektor Marcin Bijata zaprezentował okolicznościowy medal przekazany z Watykanu z okazji 30-lecia nadania imienia. Medal stał się symbolicznym podkreśleniem wieloletniego związku szkoły z jej patronem — św. Janem Pawłem II.

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu