Co mają wspólnego Lenistwo, zazdrość, chciwość, pycha, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, nieczystość oraz gniew, z upadkiem muzeum Emila Zegadłowicza w Gorzeniu Górnym?

W materiale stworzonym przy współudziale prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej Zbigniewa Jurczaka, postaramy się przybliżyć okoliczności upadku największego muzeum biograficznego w Polsce, czyli muzeum Emila Zegadłowicza w Gorzeniu Górnym.

Przez lata, miejsce to rozkwitało i było swoistym centrum kultury regionalnej. Wieczory Gorzeńskie przyciągały miłośników sztuki, a charakterystyczna aura dworu Emila Zegadłowicza, tworzyła klimat uczestnictwa w wydarzeniach znanych nam jedynie z lekcji historii.

W dniach 12-14 kwietnia, w Wadowickim Centrum Kultury odbywa się konferencja poświęcona Emilowi Zegadłowiczowi- w tematach jakie są zaplanowane, znajduje się wpis “Dwór i park w Gorzeniu Górnym, historia, założenie architektoniczne”, czy w trakcie tych prelekcji, zostanie poruszony temat zaniechania działalności fundacji “Czartak”?

Jakie były zatem przyczyny upadku muzeum, poświęconego w całości najbardziej kontrowersyjnemu twórcy dwudziestolecia międzywojennego?

Zapraszamy na materiał

YouTube: <Kliknij tutaj>