W piątek (21.04) odbyło się kolejne spotkanie absolwentów I LO im. Marii Skłodowskiej- Curie w Andrychowie. Klasa matematyczno-fizyczna rocznika 1999-2003, wspominała nauczycieli i szkołę zwiedzając klasy i spacerując po korytarzach. Takie spotkania odbywają się tutaj stosunkowo często. 

Cieszymy się, że jesteście z nami! Wszyscy pamiętajcie, że drzwi naszej szkoły są otwarte na  rocznikowe „spotkania po latach”, a dyrekcja chętna do współpracy przy realizacji różnych projektów i pomysłów.

Wspomnienia to jedno, ale pamiętać należy o inicjatywie pn. Koło Przyjaciół Liceum przy Towarzystwie Miłośników Andrychowa- to grupa sympatyków, rodziców uczniów oraz absolwentów “Skłodowskiej”, która wspiera szkołę finansowo a także funduje stypendia absolwenckie dla uczniów. Kto ma szansę je otrzymać? Tutaj nie chodzi tylko o wyniki w nauce ale i zaangażowanie w życie szkoły, działalność charytatywną i wolontariacką, wyróżniając się jako społecznik, na którego można zawsze liczyć. Pierwsze stypendium w wysokości 1500 zł zdobył Łukasz Sordyl z klasy 3e w ubiegłym roku.

Oprócz stypendiów, absolwenci często oferują swoje umiejętności, których nabyli na studiach. Tutaj warto wspomnieć o pani Annie Oleksy- Gołba projektantce i architekt wnętrz, która zaprojektowała wnętrze strefy CHILL ROOM. Klikając tutaj możecie wesprzeć tę inicjatywę