Przejdź do treści

Agnieszka Duczmal laureatką Nagrody PAU im. Erazma i Anny Jerzmanowskich

Maestra Agnieszka Duczmal laureatką Nagrody PAU im. Erazma i Anny Jerzmanowskich. Małopolska

Agnieszka Duczmal, wybitna polska dyrygentka, została tegoroczną laureatką Nagrody Polskiej Akademii Umiejętności im. Erazma i Anny Jerzmanowskich. Jest założycielką orkiestry kameralnej, która następnie przekształciła się w Orkiestrę Kameralną Polskiego Radia i Telewizji, a później funkcjonowała jako Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus. Jako pierwsza kobieta-dyrygent wystąpiła na scenie mediolańskiej La Scali.

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w Komnatach Zamku Królewskiego na Wawelu. W wydarzeniu wzięli udział m.in. I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Andrzej Szeptycki.

Gratulacje i życzenia

Elżbieta Achinger w imieniu władz pogratulowała maestro Duczmal, podkreślając jej znakomite osiągnięcia artystyczne, nieustanną pracę na rzecz kultury oraz istotny wkład w rozwój muzyki polskiej i światowej. Życzyła dalszych sukcesów artystycznych, stałej inspiracji twórczej oraz powodzenia w życiu prywatnym.

Nagroda Polskiej Akademii Umiejętności im. Erazma i Anny Jerzmanowskich należy do najważniejszych wyróżnień przyznawanych za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, nauki i działalności społecznej.

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu