W niedzielny wieczór służby zostały wezwane do jednego z mieszkań przy ulicy Włókniarzy w Andrychowie. Powodem interwencji było uruchomienie się czujki tlenku węgla.
Na miejsce zadysponowano straż pożarną, która sprawdzała poziom niebezpiecznego gazu w lokalu oraz stan instalacji. Tlenek węgla jest szczególnie groźny, ponieważ nie ma zapachu ani koloru.
Na ten moment nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Służby przypominają, aby nie lekceważyć alarmów z czujników i regularnie kontrolować wentylację oraz urządzenia grzewcze.
