Andrychów ożył wieczorową porą. Wszystko to za sprawą inauguracji roku harcerskiego, jaka odbywa się w dniach 22—24 września w Andrychowie. O tym wydarzeniu informowaliśmy TUTAJ

W piątek (22.09) na uczestników czekał „Regionalny wieczór”, podczas którego harcerze poznawali historię miasta, podejmując się praktycznych, regionalnych zadań, które kiedyś były codziennością mieszkańców andrychowskiej ziemi. Również w piątek wieczorem najstarsza grupa wiekowa, czyli wędrownicy, wyruszą z Andrychowa na górską wędrówkę po Beskidzie Małym, która zakończy się w sobotę po południu. Prawie 21-kilometrowa wędrówka pozwoli odkryć uroki Beskidu Małego.

W sobotę uczestnicy pionu zuchowego, harcerskiego i starszoharcerskiego będą mieli okazję wziąć udział w specjalnościowych grach terenowych, zlokalizowanych na terenie Gminy Andrychów i Gminy Wieprz i sprawdzić się w wyzwaniach, z którymi prawdopodobnie nie mieli wcześniej do czynienia. Sobotni dzień specjalnościowych przygód zakończy się na koncercie (Plac Mickiewicza, godzina 20:00), przy szantowych dźwiękach zespołu „Mechanicy Shanty”.

Zwieńczeniem dwóch dni aktywności będzie niedzielna, uroczysta, polowa Msza Święta w Kościele pw. św. Macieja w Andrychowie oraz apel na Placu Mickiewicza z udziałem władz i zaproszonych gości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Wadowicki Pan Eugeniusz Kurdas, burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, wójt Gminy Wieprz Pani Małgorzata Chrapek, a także władze Związku Harcerstwa Polskiego.