Przejdź do treści

Aquila w krajowej elicie. Wadowiczanie z ośmioma medalami mistrzostw Polski BMX

Reprezentanci Aquili Wadowice znakomicie zaprezentowali się podczas Mistrzostw Polski BMX w jeździe indywidualnej na czas, które odbyły się w Wodzisławiu Śląskim. Zawodnicy z Wadowic wywalczyli aż osiem medali, a klub zwyciężył również w klasyfikacji drużynowej.

Rywalizacja toczyła się na torze w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Na starcie stanęło blisko stu zawodników i zawodniczek reprezentujących 11 klubów z całego kraju. Zawody były jednocześnie jedną z trzech eliminacji do tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii junior młodszy.

W kategorii żak mistrzynią Polski została Liliana Gazda, natomiast srebrny medal zdobyła Nadia Byrska.

Wśród młodziczek po tytuł mistrzyni Polski sięgnęła Zofia Strzebońska.

Bardzo dobrze spisały się również juniorki młodsze. Inga Byrska wywalczyła srebrny medal, a Weronika Urba zajęła piąte miejsce.

W kategorii junior młodszy srebro zdobył Patryk Socha. Na trzecim stopniu podium stanął Szymon Kutek, a Bartosz Bednarz ukończył rywalizację na szóstej pozycji.

Wśród juniorów bezkonkurencyjny okazał się Brajan Nowak. Zawodnik Aquili nie tylko zdobył tytuł mistrza Polski, ale również uzyskał najlepszy czas całych zawodów. Szóste miejsce zajął Oliwer Jarosz, a siódme Miłosz Marczyk reprezentujący UKS Cyklista Stryszów.

Kolejny medal dla wadowickiego klubu wywalczyła Maja Bednarz, która zajęła trzecie miejsce w kategorii elita kobiet.

Swoje umiejętności zaprezentowali także najmłodsi uczestnicy zawodów w wieku od 5 do 10 lat, startujący bez licencji. Szczególne brawa otrzymał pięcioletni Jan Kozioł z Wadowic, najmłodszy zawodnik na torze, który ukończył rywalizację na piątej pozycji.

Doskonałe wyniki indywidualne przełożyły się również na sukces zespołowy. Aquila Wadowice zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej, potwierdzając swoją przynależność do ścisłej krajowej czołówki BMX.

Fot. Archiwum Aquila Wadowice

Avatar autora: Dawid Kierczak

Dawid Kierczak

Rodowity andrychowianin, który od ponad dekady konsekwentnie zajmuje się dziennikarstwem lokalnym. W swojej pracy chętnie sięga po tematy niewygodne, zwracając uwagę na niespójności, nierówności i zaniedbania, które zbyt często umykają publicznej debacie. Jego publikacje cechuje krytyczne spojrzenie na funkcjonowanie systemu oraz wyczulenie na społeczne absurdy. Po godzinach oddaje się swojej pasji do historii, ze szczególnym uwzględnieniem lotnictwa okresu II wojny światowej. Równowagę między powagą tematów a codziennością odnajduje w świecie gier komputerowych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu