Kredyt konsolidacyjny online bez zaświadczeń

ART 4 lipca 2024 12:00

Sponsorowane

Zastanawiasz się, czy można wziąć kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń i dostać go bez wychodzenia z domu? Z powodu pandemii koronawirusa wiele banków zmieniło sposób obsługi klientów i dlatego rzeczywiście skorzystanie z konsolidacji jest dzisiaj możliwe w wygodny sposób przez Internet oraz bez konieczności dostarczania dokumentów od pracodawcy.

Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń – czym wyróżnia się taka oferta?

Ogólnie kredyt konsolidacyjny jest produktem służącym do połączenia innych zobowiązań kredytowych w jedno. Celem takiej operacji jest najczęściej chęć zmniejszenia miesięcznych obciążeń związanych ze spłatą zadłużenia, co można osiągnąć przez proste wydłużenie okresu spłaty (im dłuższy będzie okres spłaty nowego kredytu, tym nowa rata będzie niższa).

Jeżeli interesuje Cię zaciągnięcie takiego kredytu w najprostszy możliwy sposób, możesz wybrać bank, który umożliwia dopełnienie formalności online. Z racji takiej zdalnej formy składania wniosku formalności muszą być maksymalnie uproszczone, dlatego często nie jest konieczne nawet przedstawianie zaświadczeń o zarobkach.

Musisz mieć świadomość, że kredyty konsolidacyjne bez zaświadczeń często dostępne są w nieco niższych kwotach niż standardowe produkty. Wszystko dlatego, że banki rezygnując z dokumentów potwierdzających zarobki, ponoszą większe ryzyko. Najczęściej więc proponują połączenie zobowiązań o łącznej wysokości do maksymalnie 150 lub 200 tysięcy złotych. Okres spłaty takich kredytów może wynosić maks. 10 lat.

Co ważne, większość banków w ramach usługi umożliwia również wnioskowanie o dodatkową kwotę na dowolny cel, a nie tylko o sumę pokrywającą konsolidowane pożyczki.

Jakie są warunki ubiegania się o kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń?

Jeżeli interesuje Cię kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń dostępny przez Internet i znajdziesz odpowiednią ofertę, najpierw sprawdź, jakie warunki musisz spełnić, by móc się o niego ubiegać. Z reguły banki nie stawiają zbyt wygórowanych warunków i aby złożyć wniosek, wystarczy być osobą, która ma:

  • ukończone co najmniej 18 lat (czasami banki wymagają wyższego wieku minimalnego, a także określają maksymalny wiek kredytobiorcy),
  • pełną zdolność do czynności prawnych,
  • dowód osobisty lub inny dowód tożsamości,
  • stałe miejsce zamieszkania na terenie Polski,
  • zdolność kredytową.

Banki z reguły sprawdzają kredytobiorców w BIK – w przypadku kredytów konsolidacyjnych zwracają jednak uwagę przede wszystkim na ewentualne zaległości w spłacie zobowiązań.

Jeśli chodzi o procedurę wnioskowania online, jest ona dość prosta. Polega przede wszystkim na wypełnieniu krótkiego formularza przez Internet na stronie banku. Niektóre instytucje po otrzymaniu takiego zgłoszenia dzwonią do klienta, aby pozyskać od niego nieco więcej informacji na przykład na temat jego sytuacji finansowej, czyli wysokości i źródła zarobków oraz wysokości zobowiązań, jakie mają być skonsolidowane (dane kredytów zwykle także należy wpisać w formularzu wniosku). Zdarza się również, że proszą o przesłanie drogą elektroniczną wyciągu z rachunku bankowego np. z ostatnich 3 lub 6 miesięcy, który wystarczy wysłać w formie pliku PDF na wskazany adres mailowy.

W formularzu wniosku trzeba także wpisać wysokość kredytu, jaki chce się zaciągnąć oraz okres jego spłaty – warto tutaj zaznaczyć, że można tutaj ubiegać się nie tylko o kwotę pokrywającą aktualne pożyczki, ale także o dodatkowe środki na dowolny cel.

Po uzyskaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu finansowania musi dojść do formalnego zawarcia umowy kredytowej. Banki w tym celu najczęściej wysyłają dokumenty do klienta kurierem, albo zapraszają do placówki. Koniecznie przed decyzją sprawdź ranking kredytów konsolidacyjnych.

Gdzie złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny online?

O kredyt konsolidacyjny online możesz ubiegać się w większości banków, ale jeśli zależy Ci na uniknięciu konieczności dostarczania zaświadczeń o zarobkach, musisz znaleźć odpowiednią ofertę.

Najwygodniej wniosek złożyć w swoim banku, czyli tam, gdzie prowadzisz rachunek osobisty, na który regularnie wpływają Twoje zarobki. Wówczas bank oceni Twoją zdolność kredytową na podstawie historii rachunku. Jeżeli wolisz złożyć wniosek w innym banku, możesz skorzystać z oferty np. mBanku, banku Citi Handlowy lub T-mobile Usługi Bankowe. Te instytucje proponują minimum formalności i nie wymagają zaświadczeń od pracodawcy.

Pamiętaj, że kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń jest przeznaczony dla osób mających zdolność kredytową, czyli przede wszystkim posiadających źródło dochodów pozwalające na regulowanie zobowiązań. Bank nie udzieli Ci zatem finansowania, jeśli jesteś bezrobotny lub utrzymujesz się z sezonowej pracy dorywczej. Pomimo braku konieczności dostarczania zaświadczeń banki dość skrupulatnie sprawdzają możliwości finansowe swoich klientów (np. poprzez analizę historii konta) – jeśli będą miały pod tym kątem jakieś wątpliwości, mogą odmówić Ci finansowania.

Bądź na bieżąco
34.6kobserwujących
417obserwujących
996subskrybentów
2kobserwujących
ART
Menu