Odkryty basen w Andrychowie rozpocznie sezon letni 20 czerwca. Informację potwierdziło kierownictwo Zakładu Gospodarki Komunalnej w Andrychowie, który administruje obiektem. To wiadomość, na którą czekało wielu mieszkańców, zwłaszcza w kontekście wcześniejszych dyskusji o kosztach utrzymania kąpieliska.
Nowy cennik nie został jeszcze opublikowany, ale już teraz wiadomo, że wejściówki będą droższe niż w ubiegłym roku. Jak wynika z informacji przekazanych przez ZGK, podwyżki mają związek z rosnącymi kosztami funkcjonowania obiektu, w tym cenami wody, energii oraz kosztami pracy.
W sezonie letnim przy basenie ponownie działać będzie bufet gastronomiczny. Poprowadzi go ta sama firma, która obsługiwała punkt w poprzednim sezonie. Jak przekazuje ZGK, była to jedyna oferta złożona w postępowaniu. Dzierżawca ma płacić 12,9 tys. zł netto miesięcznego czynszu za prowadzenie działalności na terenie kąpieliska.
Nadal nierozwiązany pozostaje jednak problem części hotelowo-restauracyjnej przy kompleksie basenowym. Obiekt od kilku lat stoi pusty i nie jest dostępny dla mieszkańców ani turystów. Przyczyną jest trwający spór prawny pomiędzy ZGK a poprzednim dzierżawcą.
To oznacza, że mimo startu sezonu kąpielowego duża część infrastruktury przy basenie nadal pozostanie niewykorzystana. Dla mieszkańców to kolejny sezon z nieczynnym zapleczem, które mogłoby służyć odwiedzającym i przynosić dochód gminnej spółce. Zamiast tego budynek wciąż czeka na rozwiązanie spraw formalnych.
