09.09.2023 Wspólnota modlitewno-ewangelizacyjna Effatha,działająca przy klasztorze karmelitów bosych w Wadowicach, zapragnęła zorganizować niezwykłe wydarzenie pt. 'Bijemy Rekord Gitarowy dla Maryi’.
Inspiracją było cykliczne wydarzenie bicia rekordu gitarowego z piosenką „Hey Joe” Jimiego Hendrix’a, organizowane co roku początkiem maja we Wrocławiu. W tym roku Wrocławski Rynek zgromadził 7967 osób, które wspólnie wykonały utwór „Hey Joe”, ustanawiając tym samym nowy gitarowy rekord świata.
Plan jest taki aby 09.09.2023 zebrać się przed sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskieji wspólnie wykonać piosenkę maryjną Aleksandry Lucińskiej „Kim jest Ta”, pochodzącą z albumu „Opowieść o miłości”, a wykonywaną przez Jakuba Tomalaka i Ewelinę Klimek. Wydarzenie poprowadzi, nie kto inny jak, Jakub Tomalak.
Samo zagranie razem utworu jest niesamowitym przeżyciem. Chcemy nadać wspólnemu graniu głębszy, bardziej duchowy wymiar . Chcemy Uwielbiać Boga za nasze talenty dzielić się radością bycia z Nim nie tylko w Kościele lecz na co dzień . Z kim uwielbiać jak nie z Maryją!
Oprócz samej próby bicia rekordu gitarowego organizatorzy przewidzieli Mszę Świętą, konferencje prowadzone przez  O. Wojciecha Jędrzejewskiego oraz Ks. Rafała Jarosiewicza, świadectwa (Jan Budziaszek z zespołu Skaldowie Andrzej Sowa „Kogut”, Grzegorz Kłeczek, były gitarzysta zespołu Sztywny Pal Azji), oraz Uwielbienie Boga wraz z Jakubem i zespołem Abba Pater.
– Mówią organizatorzy
Wydarzenie jest darmowe
Zapraszamy do wcześniejszej rejestracji poprzez formularz na stronie (pomoże to nam oszacować ilość uczestników i dograć kwestie organizacyjne) KLIKNIJ TUTAJ
Wszelkie informacje są zamieszczone na stronie internetowej TUTAJ
oraz stronie wydarzenia na Facebooku TUTAJ
Zapraszamy. Więcej szczegółów na plakatach poniżej: