Przejdź do treści

Będą bić rekord gitarowy dla Maryi

09.09.2023 Wspólnota modlitewno-ewangelizacyjna Effatha,działająca przy klasztorze karmelitów bosych w Wadowicach, zapragnęła zorganizować niezwykłe wydarzenie pt. 'Bijemy Rekord Gitarowy dla Maryi’.
Inspiracją było cykliczne wydarzenie bicia rekordu gitarowego z piosenką „Hey Joe” Jimiego Hendrix’a, organizowane co roku początkiem maja we Wrocławiu. W tym roku Wrocławski Rynek zgromadził 7967 osób, które wspólnie wykonały utwór „Hey Joe”, ustanawiając tym samym nowy gitarowy rekord świata.
Plan jest taki aby 09.09.2023 zebrać się przed sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskieji wspólnie wykonać piosenkę maryjną Aleksandry Lucińskiej „Kim jest Ta”, pochodzącą z albumu „Opowieść o miłości”, a wykonywaną przez Jakuba Tomalaka i Ewelinę Klimek. Wydarzenie poprowadzi, nie kto inny jak, Jakub Tomalak.
Samo zagranie razem utworu jest niesamowitym przeżyciem. Chcemy nadać wspólnemu graniu głębszy, bardziej duchowy wymiar . Chcemy Uwielbiać Boga za nasze talenty dzielić się radością bycia z Nim nie tylko w Kościele lecz na co dzień . Z kim uwielbiać jak nie z Maryją!
Oprócz samej próby bicia rekordu gitarowego organizatorzy przewidzieli Mszę Świętą, konferencje prowadzone przez  O. Wojciecha Jędrzejewskiego oraz Ks. Rafała Jarosiewicza, świadectwa (Jan Budziaszek z zespołu Skaldowie Andrzej Sowa „Kogut”, Grzegorz Kłeczek, były gitarzysta zespołu Sztywny Pal Azji), oraz Uwielbienie Boga wraz z Jakubem i zespołem Abba Pater.
– Mówią organizatorzy
Wydarzenie jest darmowe
Zapraszamy do wcześniejszej rejestracji poprzez formularz na stronie (pomoże to nam oszacować ilość uczestników i dograć kwestie organizacyjne) KLIKNIJ TUTAJ
Wszelkie informacje są zamieszczone na stronie internetowej TUTAJ
oraz stronie wydarzenia na Facebooku TUTAJ
Zapraszamy. Więcej szczegółów na plakatach poniżej:

Avatar autora: Dawid Kierczak

Dawid Kierczak

Rodowity andrychowianin, który od ponad dekady konsekwentnie zajmuje się dziennikarstwem lokalnym. W swojej pracy chętnie sięga po tematy niewygodne, zwracając uwagę na niespójności, nierówności i zaniedbania, które zbyt często umykają publicznej debacie. Jego publikacje cechuje krytyczne spojrzenie na funkcjonowanie systemu oraz wyczulenie na społeczne absurdy. Po godzinach oddaje się swojej pasji do historii, ze szczególnym uwzględnieniem lotnictwa okresu II wojny światowej. Równowagę między powagą tematów a codziennością odnajduje w świecie gier komputerowych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu