Przejdź do treści

Będzie wycinka lasów w pobliżu rezerwatu przyrody?

We wtorek (25.04) w Urzędzie Miejskim w Andrychowie odbyło się spotkanie w sprawie wycinki drzew w pobliżu rezerwatu przyrody Madohora. Wycinka przeprowadzona ma zostać przez Lasy Państwowe, które postanowiły, iż część wycinki zostanie wykonana własnie nieopodal rezerwatu. Władze miasta oraz lokalni ekolodzy, starają się aby do tego nie dopuścić. Zbierają podpisy pod petycjami oraz organizują spotkania- takie jakie miało miejsce właśnie we wtorek, a w którym po raz kolejny nie uczestniczyli decyzyjni przedstawiciele Nadleśnictwa AndrychówApelowano do przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o pomoc, oraz próbę dialogu z Nadleśnictwem. Dodatkowo wystąpiono z postulatem powiększenia rezerwatu przyrody Madahora o dodatkowe 108 hektarów terenu, co ma mieć pozytywny wpływ na gospodarkę wodną regionu.

Po zebraniu, ekolodzy z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot wspólnie z przyrodnikiem Janem Zielińskim oraz Mariuszem Czopem, dr hab. inż., prof. z Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska  Akademii Górniczo Hutniczej, udali się do siedziby Nadleśnictwa Andrychów, gdzie przekazano stosowne pisma.

Avatar autora: Dawid Kierczak

Dawid Kierczak

Rodowity andrychowianin, który od ponad dekady konsekwentnie zajmuje się dziennikarstwem lokalnym. W swojej pracy chętnie sięga po tematy niewygodne, zwracając uwagę na niespójności, nierówności i zaniedbania, które zbyt często umykają publicznej debacie. Jego publikacje cechuje krytyczne spojrzenie na funkcjonowanie systemu oraz wyczulenie na społeczne absurdy. Po godzinach oddaje się swojej pasji do historii, ze szczególnym uwzględnieniem lotnictwa okresu II wojny światowej. Równowagę między powagą tematów a codziennością odnajduje w świecie gier komputerowych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu