Niepokojące informacje z andrychowskiego magistratu. W poniedziałek po południu burmistrz Beata Smolec zasłabła w Urzędzie Miejskim w Andrychowie. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który zabrał ją karetką do szpitala w Oświęcimiu.
Do zdarzenia doszło między godziną 15:00 a 16:00 w budynku urzędu. Na ten moment nie są znane szczegółowe informacje dotyczące stanu zdrowia burmistrz ani przyczyn nagłego pogorszenia samopoczucia.
Nie wiadomo również, czy poniedziałkowe zasłabnięcie ma związek z wcześniejszymi problemami zdrowotnymi Beaty Smolec. Wiadomo jednak, że w przeszłości zmagała się ona z poważnymi komplikacjami zdrowotnymi związanymi m.in. z cukrzycą.
W 2023 roku, jeszcze jako wicestarosta powiatu wadowickiego, trafiła do szpitala z powikłaniami chorobowymi. Jej stan był wtedy poważny. W ubiegłym roku wymagała też hospitalizacji po wypadku autokaru, którym podróżowała przez Austrię.
