Fotograf Artur Brocki to nie tylko utalentowany artysta rodem z Kalwarii Zebrzydowskiej, ale również społecznik, który mocno wspiera środowiska osób z niepełnosprawnościami. 

W piątek (29.09) na kalwaryjskim rynku miał miejsce wernisaż wystawy “Tyle światów”, którą przygotował wspólnie z osobami dotkniętych niepełnosprawnością.

Wydarzenie piękne i potrzebne, zostało “zakłócone” przez wypowiedź burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego, który nazwał osoby dotknięte niepełnosprawnością “roślinkami”. Oburzyło to nie tylko organizatora wernisażu, ale również osoby, które pojawiły się na wernisażu.

Na swoim facebookowym profilu Artur Brocki napisał:

Nawiązując do piątkowej wypowiedzi burmistrza, w której nazwał osoby ze specjalnymi potrzebami „roślinkami”, chcę wyrazić swój sprzeciw i oburzenie. Moja piątkowa reakcja nie wybrzmiała wystarczająco mocno. Jest niedopuszczalne, aby osoba na takim stanowisku wypowiadała się w taki sposób, zwłaszcza publicznie. Jest dla mnie szczególnie bolesne, że wydarzyło się to na wernisażu projektu nad którym pracowaliśmy tak ciężko, projektu który dał tyle radości i satysfakcji zarówno jego uczestnikom, jak i wykonawcom. Jednocześnie obiecuję, że nie pozostawię tej sprawy bez podjęcia stosownych działań.

Ludzie nie szczędzili gorzkich słów w kierunku burmistrza:

To państwo idzie w brunatnym kierunku. I to należy zmienić w wyborach.”

“Bardzo to było oburzające, tym bardziej że mówił o osobach, które nie dość, że były obok, to były bohaterami wieczoru i udowodniły jak wiele potrafią! Artur, gratuluję Ci tego projektu, podziwiam Twój wkład i zaangażowanie i bardzo mi przykro, że tak bezmyślnie zniszczono ten wieczór.”

“Takich pięknych ludzi o czystych sercach ,wrażliwych na piękno otaczającego nas świata nazwać ” roślinkami” ,uważam za bardzo poniżające ,proszę aby zobaczyć reakcję zgromadzonych tak wielu ludzi na jeden tylko z obrazów wystawionych”

A to tylko te “delikatne” komentarze. Wszystkie przeczytacie w poście poniżej