emW związku z burzą medialną, jaka została wywołana po słowach burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego, ten przeprasza.

W piątek (29.09) na kalwaryjskim rynku miał miejsce wernisaż wystawy “Tyle światów”, która została przygotowana przez fotografa Artura Brockiego wspólnie z osobami dotkniętych niepełnosprawnością. Zaproszony na wydarzenie burmistrz Ormanty w swoim przemówieniu nazwał osoby z niepełnosprawnością “roślinkami”. Tymi słowami wywołał burzę. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z referatu Działalności Gospodarczej i Promocji Urzędu Gminy w Kalwarii Zebrzydowskiej. Oto jaką odpowiedź otrzymaliśmy:

„W związku z moją wypowiedzią w piątkowy wieczór, chciałbym zaznaczyć, że dotyczyła ona Domu Pomocy Społecznej – Konwent Bonifratów w Zebrzydowicach. Miała ona uwypuklić ogrom pracy, jaką dla podopiecznych tam przebywających wkładają ich opiekunowie oraz Ojcowie Bonifratrzy. Z całego serca podziwiam wszystkich, którzy idą tam z posługą, a także rodziców, którzy dźwigają ciężkie brzemię, jakie mają na swoich ramionach. Moją intencją nie było nikogo obrazić, ale wskazać ogrom ciężkiej pracy i empatii ludzi pracujących z osobami wymagającymi specjalnej troski i uwagi.  Wszystkich, którzy poczuli się pokrzywdzeni i urażeni moimi słowami, przepraszam. Zapewniam, że tak jak do tej pory będę wspierał Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zebrzydowicach, Ojców Bonifratrów i Środowiskowy Dom Samopomocy.

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty”

Co sądzicie o takich przeprosinach?