Tomasz Baluś, dziennikarz, społecznik, prezes stowarzyszenia im. Św. Jana Pawła II współtwórca „Festiwalu Ogórka” odchodzi z urzędu w Kalwarii po 7 latach. Tomasz Baluś  pracował w Referacie Działalności Gospodarczej i Promocji, który zajmował się kontaktami z mediami.

W dniu wczorajszym złożyłem wypowiedzenie pracy Burmistrzowi Kalwarii Zebrzydowskiej Augustynowi Ormantemu. Z dniem 1 września 2023 r. przestaje pełnić funkcje sprawowane w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dziękuje za ostatnie lata w których dane było mi współpracować z Wami. Dziękuje za okazaną życzliwość i wasz profesjonalizm. Przez ostanie lata starałem się aby relacje pomiędzy samorządem a dziennikarzami uległy znaczącej poprawie i myślę, że udało się to osiągnąć. Wymagało to wprowadzenia nowego podejścia władz miasta do państwa pracy, sam przecież wywodzę się ze środowiska dziennikarskiego i wiem jak ważna jest wasza praca.  Za popełnione niedociągnięcia czy też błędy przepraszam. Poniżej też moja krótka wypowiedź:

W dniu wczorajszym złożyłem wypowiedzenie pracy Burmistrzowi Kalwarii Zebrzydowskiej Augustynowi Ormantemu Burmistrz wyczerpał mój kredyt zaufania do podejmowanych przez siebie decyzji i działań politycznych, jednak co najważniejsze wyczerpał mój kredyt zaufania jako człowiek i to przeważyło
w podjętej przeze mnie decyzji. Póki co, będę miał okazję by więcej pojeździć na rowerze, nadrobię sporo zaległości książkowych, skupię się na rodzinie, która jest dla mnie najważniejsza. W ostatni weekend sierpnia zapraszam wszystkich na Festiwal Ogórka Kalwaryjskiego, organizacja tego wydarzenia w najbliższym czasie będzie dla mnie bardzo ważna, a co będzie później to czas pokaże mogę powiedzieć, że już odżyłem na nowo.  Zachęcam do śledzenia moich profili społecznościowych nie tylko na Facebooku, ale na starym dobrym Twitterze czy też Tik-Toku. Zapewne skupię się na dziennikarstwie, pracy społecznej i charytatywnej w Stowarzyszeniu Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, w każdym razie nadchodzi bardzo ciekawy czas.

 W komentarzach pod facebookowym postem Tomasza Balusia na ten temat zawrzało.

Wiele osób chwaliło za podjętą decyzję, jednak pojawiły się również komentarze krytyczne:

ciekawe oświadczenie, tylko czy może Pan być nadal Prezesem Stowarzyszenia ? jedno przeczy drugiemu !”

„a finansowanie przez gminę ? plucie na kogoś, a potem branie od niego kasy, to schizofremia, a ta kończy się raczej tragicznie”

Niesforny Tomasz, który kąsa rękę wodza Augustina, która przed laty Mu ją podał i zaprosił do urzędowego królestwa kalwaryjskiego.

Filozof Kartezjusz opisał, że niezdolni do wdzięczności ludzie są „słabi i podli zarazem”, którzy za uzyskaną pomoc odpłacają się nienawiścią.
Czy za otrzymane „dobro” posługi urzedniczej „niezależny dziennikarz” odpłacając się agresją, poniżeniem i atakiem stając przed lustrem dostrzeże swoją sromotę? 🤔