Przejdź do treści

„Burmistrz(…)wyczerpał mój kredyt zaufania jako człowiek”

Tomasz Baluś, dziennikarz, społecznik, prezes stowarzyszenia im. Św. Jana Pawła II współtwórca „Festiwalu Ogórka” odchodzi z urzędu w Kalwarii po 7 latach. Tomasz Baluś  pracował w Referacie Działalności Gospodarczej i Promocji, który zajmował się kontaktami z mediami.

W dniu wczorajszym złożyłem wypowiedzenie pracy Burmistrzowi Kalwarii Zebrzydowskiej Augustynowi Ormantemu. Z dniem 1 września 2023 r. przestaje pełnić funkcje sprawowane w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dziękuje za ostatnie lata w których dane było mi współpracować z Wami. Dziękuje za okazaną życzliwość i wasz profesjonalizm. Przez ostanie lata starałem się aby relacje pomiędzy samorządem a dziennikarzami uległy znaczącej poprawie i myślę, że udało się to osiągnąć. Wymagało to wprowadzenia nowego podejścia władz miasta do państwa pracy, sam przecież wywodzę się ze środowiska dziennikarskiego i wiem jak ważna jest wasza praca.  Za popełnione niedociągnięcia czy też błędy przepraszam. Poniżej też moja krótka wypowiedź:

W dniu wczorajszym złożyłem wypowiedzenie pracy Burmistrzowi Kalwarii Zebrzydowskiej Augustynowi Ormantemu Burmistrz wyczerpał mój kredyt zaufania do podejmowanych przez siebie decyzji i działań politycznych, jednak co najważniejsze wyczerpał mój kredyt zaufania jako człowiek i to przeważyło w podjętej przeze mnie decyzji. Póki co, będę miał okazję by więcej pojeździć na rowerze, nadrobię sporo zaległości książkowych, skupię się na rodzinie, która jest dla mnie najważniejsza. W ostatni weekend sierpnia zapraszam wszystkich na Festiwal Ogórka Kalwaryjskiego, organizacja tego wydarzenia w najbliższym czasie będzie dla mnie bardzo ważna, a co będzie później to czas pokaże mogę powiedzieć, że już odżyłem na nowo.  Zachęcam do śledzenia moich profili społecznościowych nie tylko na Facebooku, ale na starym dobrym Twitterze czy też Tik-Toku. Zapewne skupię się na dziennikarstwie, pracy społecznej i charytatywnej w Stowarzyszeniu Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, w każdym razie nadchodzi bardzo ciekawy czas.

 W komentarzach pod facebookowym postem Tomasza Balusia na ten temat zawrzało.

Wiele osób chwaliło za podjętą decyzję, jednak pojawiły się również komentarze krytyczne:

ciekawe oświadczenie, tylko czy może Pan być nadal Prezesem Stowarzyszenia ? jedno przeczy drugiemu !”

„a finansowanie przez gminę ? plucie na kogoś, a potem branie od niego kasy, to schizofremia, a ta kończy się raczej tragicznie”

Niesforny Tomasz, który kąsa rękę wodza Augustina, która przed laty Mu ją podał i zaprosił do urzędowego królestwa kalwaryjskiego.

Filozof Kartezjusz opisał, że niezdolni do wdzięczności ludzie są „słabi i podli zarazem”, którzy za uzyskaną pomoc odpłacają się nienawiścią.
Czy za otrzymane „dobro” posługi urzedniczej „niezależny dziennikarz” odpłacając się agresją, poniżeniem i atakiem stając przed lustrem dostrzeże swoją sromotę? ????

 

Avatar autora: Dawid Kierczak

Dawid Kierczak

Rodowity andrychowianin, który od ponad dekady konsekwentnie zajmuje się dziennikarstwem lokalnym. W swojej pracy chętnie sięga po tematy niewygodne, zwracając uwagę na niespójności, nierówności i zaniedbania, które zbyt często umykają publicznej debacie. Jego publikacje cechuje krytyczne spojrzenie na funkcjonowanie systemu oraz wyczulenie na społeczne absurdy. Po godzinach oddaje się swojej pasji do historii, ze szczególnym uwzględnieniem lotnictwa okresu II wojny światowej. Równowagę między powagą tematów a codziennością odnajduje w świecie gier komputerowych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu