Chodzi o grupę miłośników psów rasy Berneński pies pasterski. Czworonogi nazywane Berneńczykami, to bardzo łagodna i popularna rasa psów w Polsce.

Psy tej rasy są przyjazne w stosunku do ludzi. Nie są agresywne w stosunku do gości, przechodniów czy innych zwierząt. Mimo to posiadają instynkt stróża – zaniepokojone alarmują. Pilnują też przedmiotów należących do właściciela. Mają wrażliwą i plastyczną psychikę, wymagają bliskiego kontaktu z człowiekiem, a pozbawione otoczenia ludzi stają się lękliwe. Berneńczyki są doskonałymi zwierzakami dla dzieci. Są troskliwe, cierpliwe i opiekuńcze. (źr.wikipedia)

Te cechy sprawiają, że Berneński pies pasterski jest bardzo popularną rasą. Mają miłośników w całym kraju i z tego też powodu grupa osób z Andrychowa, postanowiła zorganizować spotkanie- ogólnopolski zlot miłośników Berneńczyków.

14 maja (niedziela) o godzinie 10:00 wszyscy spotykają się na parkingu pod restauracją Kocierz Hotel&SPA, następnie pójdą na długi spacer w kierunku Potrójnej, gdzie późnym popołudniem  rozpalą ognisko i będą biesiadować. To pierwsze tego typu wydarzenie w regionie, ale coś czujemy w kościach, że się przyjmie 😉

W razie pytań dzwońcie- 669 938 312 

Foto: Pixabay