Parkrun to spotkania organizowane przez lokalną społeczność, w ramach których można w bezpieczny sposób uprawiać sport- biegać, truchtać, maszerować lub zostać wolontariuszem. Parkrun odbywa się w 86 miejscach w Polsce w każdą sobotę. Bez względu na pogodę. Najbliższy odbywa się w Parku Lipowym w Kętach (trasa biegnie wokół parku) Jednym z wiernych uczestników kęckiego parkrunu jest Łukasz Toma, szerzej znany jako “Baca”. Biega regularnie z siostrą i jak sam mówi- mimo, iż często zamyka stawkę, to bieganie w takiej formie daje mu dużo radości i energii. Sami dowiedzieliśmy się o tej świetnej inicjatywie właśnie od Bacy.

parkrun to inicjatywa otwarta i przeznaczona dla każdego bez względu na umiejętności i kondycję, w której nie ma limitu czasu. Każdy bez wyjątku jest bardzo mile widziany w ramach naszych spotkań.

  • informują organizatorzy

parkrun jest bezpłatny, a jedyne co trzeba zrobić, to dokonać jednorazowej rejestracji niezależnie od tego, czy ma się zamiar maszerować, biegać, czy też uczestniczyć w charakterze wolontariusza. A wszystko po to, aby było bezpiecznie. Dodatkowo każdy z uczestników posiada swój specjalny kod, dzięki któremu dowie się szczegółów na temat swojego biegu- czas, dystans, miejsce.

Zapraszamy na stronę www.parkrun.pl – tam poznacie szczegóły.