Sieci fast food namnażają się w Andrychowie. Czy lokalne restauracje tracą, ponieważ mają droższe jedzenie?

Sprawdziliśmy ten mit- Przeciętny zestaw w restauracjach MCdonald’s dla jednej osoby, kosztuje około 30-35 złotych. W materiale zakupiliśmy zestaw promocyjny za 32,5 zł. Zazwyczaj otrzymamy bułkę z mięsem oraz frytki i napój.

Jest smacznie, niekoniecznie zdrowo i tanio?

Nic bardziej mylnego. W czwartek (7.09) wyruszyliśmy w miasto, aby zasmakować “obiadów dnia” w trzech lokalnych restauracjach. Co się okazało?

W restauracji Sami Swoi (ul. Włókniarzy 1) za obiad- zupa, drugie danie i kompot zapłaciliśmy 26 złotych

W restauracji Cafe Bar EMI (ul. Rynek 20) za obiad- zupa, drugie danie i kompot zapłaciliśmy 25 złotych

W restauracji Beskidzka (ul. Beskidzka 5a) za obiad- zupa i drugie danie zapłaciliśmy 23 złote

Dlaczego więc lokalne punkty gastronomiczne narzekają na konkurencję ze strony fast foodów? Chodzi przede wszystkim o czas i dostępność (MCdonald’s funkcjonuje 24/h i dodatkowo można zamówić jedzenie z Drive’a)

Ale i tutaj pojawia się zagwozdka- Wymienione wyżej restauracje prowadzą dowozy (na terenie miasta darmowe) wszystkie dania z obiadem dnia włącznie, możecie zamówić na dowóz.

O co więc chodzi?

Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest marketing, oraz niezmienność menu w MCdonald’s. Restauracje pod złotymi łukami są znane na całym świecie, a korporacja tworzy milionowe kampanie promocyjne. MCdonald’s tak bardzo zakorzenił się w umysłach jako tanie i szybkie jedzenie, że zapominamy często o walorach zdrowotnych oraz o faktycznej cenie posiłków wyżej wspomnianej restauracji.

Warto wspierać lokalne biznesy i ludzi, którzy wkładają serce w gotowanie dla was.

Zdjęcie: FB Restauracja Beskidzka

Profile facebookowe restauracji w materiale wideo:

FB Sami Swoi -> TUTAJ

FB Cafe Bar EMI-> TUTAJ

FB Beskidzka -> TUTAJ