Podczas najbliższej Sesji Rady Gminy Dobra, zaplanowanej na 17 czerwca 2026 r. o godz. 13:00, radni będą rozpatrywać Raport o stanie Gminy Dobra za 2025 rok.
Do raportu przeprowadzona zostanie debata, w której przewidziano możliwość zabrania głosu także przez mieszkańców gminy.
Mieszkaniec Gminy Dobra, który chce wystąpić w debacie, powinien złożyć u Przewodniczącego Rady (Dziennik podawczy Urzędu Gminy Dobra) pisemne zgłoszenie poparte podpisami co najmniej 20 osób.
Warunki zgłoszeń i porządek wystąpień
Zgłoszenie należy złożyć najpóźniej w dniu poprzedzającym termin sesji, podczas której przedstawiany będzie raport o stanie gminy (zgodnie z art. 28aa ust. 8 ustawy o samorządzie gminnym).
Do głosu mieszkańcy będą dopuszczani w kolejności zgłoszeń.
Maksymalna liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie to 15 osób.
Raport o stanie Gminy Dobra jest udostępniony w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Dobra oraz w Biurze Rady Gminy Dobra (pok. nr 6 Urzędu Gminy Dobra).
Źródło: gminadobra.pl
