Przejdź do treści

Dobczyce: zakończono zbiórkę karmy dla Stowarzyszenia Przytul Sierściucha

Na terenie gminy Dobczyce realziowane jest ogólnopolskie badanie epidemiologiczne WOBASZ. Gmina Dobczyce

Gmina Dobczyce zorganizowała zbiórkę żywności dla podopiecznych Stowarzyszenia Przytul Sierściucha, która trwała od 28 kwietnia do 8 maja. Punktami, w których można było przekazywać dary, były m.in. Urząd Gminy i Miasta Dobczyce, wszystkie szkoły podstawowe na terenie gminy, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Regionalne Centrum Oświatowo‑Sportowe w Dobczycach.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, mieszkańców oraz osób wspierających akcję zebrano w sumie 334,79 kg karmy dla psów i kotów oraz 5 koców. Przekazane dary trafią do zwierząt pod opieką Stowarzyszenia i wesprą ich codzienną opiekę.

Podziękowania i lokalna współpraca

Burmistrz Tomasz Suś wyraził wdzięczność szkołom podstawowym z terenu gminy oraz wszystkim, którzy włączyli się w akcję, dziękując za okazane wielkie serce. Podziękowania skierowano także do osób zaangażowanych w organizację i przebieg zbiórki.

Organizatorzy dziękują za każdą przekazaną paczkę karmy i każdy gest życzliwości, które pokazują, że los zwierząt jest ważny dla społeczności gminy.

W duchu współpracy przedstawiciele KS Raba Dobczyce oraz UKS Elektron Dobczyce pomogli wspólnie w pakowaniu zebranej karmy, przygotowując ją do przekazania podopiecznym Stowarzyszenia.

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu