Gmina Dobczyce zorganizowała zbiórkę żywności dla podopiecznych Stowarzyszenia Przytul Sierściucha, która trwała od 28 kwietnia do 8 maja. Punktami, w których można było przekazywać dary, były m.in. Urząd Gminy i Miasta Dobczyce, wszystkie szkoły podstawowe na terenie gminy, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Regionalne Centrum Oświatowo‑Sportowe w Dobczycach.
Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, mieszkańców oraz osób wspierających akcję zebrano w sumie 334,79 kg karmy dla psów i kotów oraz 5 koców. Przekazane dary trafią do zwierząt pod opieką Stowarzyszenia i wesprą ich codzienną opiekę.
Podziękowania i lokalna współpraca
Burmistrz Tomasz Suś wyraził wdzięczność szkołom podstawowym z terenu gminy oraz wszystkim, którzy włączyli się w akcję, dziękując za okazane wielkie serce. Podziękowania skierowano także do osób zaangażowanych w organizację i przebieg zbiórki.
Organizatorzy dziękują za każdą przekazaną paczkę karmy i każdy gest życzliwości, które pokazują, że los zwierząt jest ważny dla społeczności gminy.
W duchu współpracy przedstawiciele KS Raba Dobczyce oraz UKS Elektron Dobczyce pomogli wspólnie w pakowaniu zebranej karmy, przygotowując ją do przekazania podopiecznym Stowarzyszenia.
