W niedzielę (7.05) druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bulowicach, przed każdą Mszą Św. będą zbierać datki do puszek. Strażacy ochotnicy w tym roku, zbierają na kamerę termowizyjną oraz niezbędne akcesoria do niej, a także na sprzęt ratowniczo- gaśniczy. 

Rozwój społeczeństwa stawia ciągle przed nami wyzwania, którym musimy stawić czoła. Każdy pozyskiwany przez nas sprzęt jest starannie dobrany do potrzeb naszych mieszkańców. Sprzęt jak najwyższej jakości, by bezawaryjnie mógł nieść pomoc podczas działań ratowniczo- gaśniczych przez długie lata. Dziękujemy, Wam wszystkim za każdorazowe wsparcie! To właśnie dzięki Wam – wspaniałym mieszkańcom i sympatykom naszej jednostki możemy czuć się wszyscy bezpiecznie! Sprzęt zakupiony z datków – ratuje życie i mienie wszystkich potrzebujących, a nasi strażacy dzięki ciągle poszerzanej wiedzy używają go w sposób ergonomiczny i wykorzystują jego właściwości w 100%.

  • Czytamy na facebookowym profilu OSP Bulowice

Każda złotówka się liczy! 

Uchwałę o zorganizowaniu jednostki OSP w Bulowicach podjęto w 1912. Pierwszymi założycielami OSP byli Klemens Matusiak, Józef Szpila, Franciszek Zaremba, Piotr Kobielus, Franciszek Matusiak, Józef Matusiak, a pierwszym prezesem OSP w Bulowicach był aż do roku 1918 zasłużony dla lokalnej społeczności Dh Franciszek Zaremba.

Foto: OSP Bulowice