We wtorek (11.07.2023) tuż po godzinie 17 w Bulowicach w gminie Kęty. Policjant przejeżdżając swoim samochodem obok jednego z parkingów sklepowych zauważył mężczyznę wsiadającego za kierownicę fiata, sprawiającego wrażenie nietrzeźwego. W związku z tym natychmiast zawrócił i pojechał za fiatem który właśnie wyjeżdżał z parkingu w kierunku skrzyżowania ulic Bulowskiej i Południowej. Funkcjonariusz wykorzystał fakt, że kierowca fiata zatrzymał się przed skrzyżowaniem, podbiegł do niego, a kiedy wyczuł woń alkoholu, poinformował go o zatrzymaniu w związku z popełnionym przestępstwem jazdy w stanie nietrzeźwości. Następnie na miejsce wezwał policyjny patrol z Komisariatu Policji w Kętach, któremu przekazał 40 – letniego mieszkańca gminy Kęty. Badanie stanu trzeźwości kierowcy
fiata wykazało 0,94 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Funkcjonariusz pokazał, że policjant reaguje zawsze wtedy, kiedy dochodzi do łamania prawa. Jego działanie być może zapobiegło tragedii na drodze, którą mógł spowodować nietrzeźwy kierowca.

Drugie zdarzenie miało miejsce we Frydrychowicach. Tam o godzinie 15:17 Policjanci kontrolowali kierującego pojazdem marki Audi. Pierwsza próba badania alkomatem wykazała ponad 2 promile alkoholu u 38- latka.
Mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Czynności w tej sprawie prowadzi komisariat w Andrychowie.