Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zatorze przeprowadzili prelekcje dla kilku grup przedszkolaków. Zajęcia poświęcone były bezpieczeństwu dziecka, a także służbie policjanta na rzecz społeczeństwa.

Dzielnicowi odwiedzili Przedszkole w Piotrowicach oraz dwa przedszkola w Przeciszowie. Podczas spotkania policjanci poruszyli zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dziecka w domu i na placu zabaw oraz w Internecie.  Zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo dziecka podczas podróży samochodem, przypominając o obowiązku jazdy w foteliku, a także przypominali, że dziecko po drodze samodzielnie może poruszać się dopiero po ukończeniu siódmego roku życia. Następnie opowiedzieli dzieciom o zadaniach policjantów realizowanych na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, w tym o szczególnej roli dzielnicowego. Omówili wyposażenie służbowe policjanta, a także pokazali radiowóz i różnego rodzaju sprzęt wykorzystywany w służbie.

Na zakończenie spotkania dzielnicowi rozdali dzieciom opaski i kamizelki odblaskowe ufundowane przez Urząd Gminy Przeciszów, a także życzyli bezpieczeństwa, na co dzień. Od dzieci mundurowi otrzymali piękne podziękowania i zapewnienia, że będą stosować się do porad.